"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Örkkejä tonnilla

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Avatar
ampusiili
Viestit: 624
Liittynyt: Su 20.11.2005 19:33
Paikkakunta: Jyväskylä

Örkkejä tonnilla

Viesti Kirjoittaja ampusiili »

Heippa, tein tässä tälläistä örkkilistaa, kun örkkifiguja olisi tulossa sen uuden aloitusboksin myötä, tai siis kahden sellaisen myötä. (Kaverin kanssa sovittiin että ostetaan kummatkin yksi ja hän antaa mulle örkit, niin minä annan sille mariinit.)

Lista on rakennettu siis silmälläpitäen sitä boksia. Kaikki figut tulevat siitä + trukit ja buggyt plasticardista ja toisesta bossista weirdboy.

HQ:

Warboss 60p
-Slugga
-Powerclaw 25p
-'Eavy Armour 5p
90p

Weirdboy 55p
-Warphead Upgrade 30p

85p

Troops:

Boyz (11) 66p
- Nob 10p + 'Eavy Armour 5p
- Power Claw 25p
- Trukk 35p + red paint job 5p
- Big Shoota 5p

151p

Boyz (12) 72p
- Nob 10p + 'Eavy Armour 5p
- Power Claw 25p
- Trukk 35p + red paint job 5p
- Big Shoota 5p

157p

Boyz (17) 102p
- Nob 10p + 'Eavy Armour 5p
- Power Claw 25p
- Big Shoota 5p

147p

Fast Attack

Deffkoptas (5) 175p
- Buzzsaws 125p

300p

Warbuggies (2) 60p
-Twin-linked Rokkit Launchaz 10p

70p

Kertokaa mitä tästä puuttuu, jotain voi korvata helposti nobeilla jos on tarvis, niitä tulee laatikon mukana kanssa.

Edit: bossi menee siis ton örkkimobin mukana missä on 11 örkkiä ja weirdboy menee isomman ilman trukkia kulkevan mobin kanssa.
92% ihmisistä vetää tilastoja hatusta
Avatar
Toilailee
Viestit: 185
Liittynyt: La 16.02.2008 21:37
Paikkakunta: Helsinki

Re: Örkkejä tonnilla

Viesti Kirjoittaja Toilailee »

Boy squadien nobeilta kannattaa pudottaa 'eavy armorit kun squadin majority save´on kuitenkin 6+, en tässä nyt keksi juuri muuta huomautettavaa :P
Tärkeintä ei ole voitto, vaan itsensäkehuminen.
Avatar
Hihhuli
Viestit: 420
Liittynyt: Su 20.04.2008 12:51
Paikkakunta: jyväskylä

Re: Örkkejä tonnilla

Viesti Kirjoittaja Hihhuli »

ehkä vähän lisää massaa? minkä tyylinen armeija tulossa?
Avatar
P. Ruuhijärvi
Viestit: 1498
Liittynyt: Ke 06.02.2008 20:16
Paikkakunta: Tulii mänii Jämsän välii.

Re: Örkkejä tonnilla

Viesti Kirjoittaja P. Ruuhijärvi »

Ihan mukavalta listalta näyttää. Ehkä yksi Deffkopta pois, ja tilalle tällainen villi kortti: Warbuggy skorchalla. Pistä vaikka yhden Trukkiryhmän viekkuun antamaan pientä lähistukea. Weirdboy tulee varmaan footslogga-ryhmään No?
Ilfierno kirjoitti: Sun pelkästä viestistä tietää kuka sen kirjottaa, ei tarvi nimeä katsoa. Sen verran omaperäisellä tavalla kommentoit. :)
Avatar
ampusiili
Viestit: 624
Liittynyt: Su 20.11.2005 19:33
Paikkakunta: Jyväskylä

Re: Örkkejä tonnilla

Viesti Kirjoittaja ampusiili »

DakkaDakka kirjoitti:Ihan mukavalta listalta näyttää. Ehkä yksi Deffkopta pois, ja tilalle tällainen villi kortti: Warbuggy skorchalla. Pistä vaikka yhden Trukkiryhmän viekkuun antamaan pientä lähistukea. Weirdboy tulee varmaan footslogga-ryhmään No?
No jospa laittaisin sen buggyn sinne. Ekassa viestissä sanoin että weirdboy menee footslogga-ryhmään.
Toilailee kirjoitti:Boy squadien nobeilta kannattaa pudottaa 'eavy armorit kun squadin majority save´on kuitenkin 6+, en tässä nyt keksi juuri muuta huomautettavaa :P
Mikäs se vitosedikan allocate wounds oli? Siinä taisi olla niin että eka jaettiin haavat ja sitten seivailtiin, jos tuo vaikka pitäisi sen tärkeän powerclawin pelissä mukana.
92% ihmisistä vetää tilastoja hatusta
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijalistat”