Vähän on nuorempana ollut hätä - valujälkiä näkyy. Maalaus on aika tumma ja maanläheisempi mitä nuo gobbot. Vähän sotkuinen kanssa, kai sitä on ollut tosi kiire. Valkoinen on tarkoituksella valkoista eikä luunväristä - toimii kivana kontrastina punaiselle. Sovitaan vaikka että ne on tuollaisia polttavan auringon valkaisemia käveleviä luukasoja ;)
Kuvia on aika paljon, koittakaa kestää.











Lurkkeja! Keihäitä seassa mutta enemmistö hw+shield joten niinä peluutan. Keihäät vahvistavat kuitenkin mukavasti DE-lookkia.



Susia löytyi kätköistä paljon. Oon kai joskus peluuttanut paria isompaa ryhmää. Kolmea viiden poppoota ajattelin nyt kokeilla. Vedetty ruohoa päälle erikeepperillä ja pohjamaalattu, siitä takkuinen lookki.

Carrions aka fell bats. Joskus epäkuolleet saivat noita haaskalintuja - kirjan nimi oli kyllä silloin Undead eikä vampyyrien omasta kirjasta vielä tietoakaan. Sopivat aavikkoteemaan mielestäni paremmin kuin lepakot.


Black knights. Komentoryhmä on vähän kämäinen, poimittu niitä figuja mitä on silloin ollut saatavilla. Cold onet taisivat silloin tulla idioottimaisissa 4 hengen bokseissa. Seassa pari vanhaakin kylmääjää, lainattu tichi huíchin poppoolta.

Spirit hostit. En oikeastaan tykkää noista figuista mutta uusi maalaus ja pieni konffaus piikkien muodossa piristivät niitä tarpeeksi joten pysykööt armeijassa. Alkuperäinen idea oli tehdä witch elffeistä hosteja, mutta se sitten jäi.

Huutava ämmä & henkivartiokaarti. Excecutionerejahan ne.

Black Coach. Tein vanhasta Cauldron of Bloodista vedettävän version. Takapään seipäät oli woundimarkkereille tarkoitettu - silloin kun koutsi sai woundeja sitä mukaa mitä niitä teki (yleensä ei kovin paljoa). Nyt näyttävät vähän orvoilta, täytyy varmaan viritellä jotakin lippua tai pääkalloja niihin.

Necromancerit. Kotkanpää on joku vanha tzeenchin diskettiratsastaja. Hauska figu, varsin sopiva rullakuski (jos semmoista haluis pelata).

Wight Lord. Black guardista väsätty. Joku oikein kunnon(?) fluffikin oli tälle armeijalle ja sankareille oli väsätty, tarttis kaivaa se jostakin...

Armeijan vampyyrit. Vasemmalla loordi ja oikealla witch elf-suojatti.










