Relic kirjoitti:Itsellä on 90 luvun alusta asti säästyneitä GW maaleja täysin toimivina. Sitten taas on 2 settiä foundationeja jotka kuivui purkkiin 6kk aikana (toinen paketti oli avaamaton). Sitten näitä uudempia yksittäispurkkeja myös on kuivunut tasaiseen tahtiin ja juurikin n. 6kk voisi pitää aikana minkä säästyvät. Sitten taas Cda ja vallejoissa ei ole mitään vikaa. Vedellä toki pystyy aina välillä purkkeja elvyttämään. Yleisfiilis vaan GW maaleista ei ole kovin hyvä, mutta ehkä ollut vaan huono tuuri useasti. Ajattelin kokeilla Foundrya jossain välissä... tiedä taas tuleeko ne samata firmasta mitä GW
Tätä samaa huomiota yritin itsekin viljellä. Vanhat iänikuiset purkit on vieläkin käytössä. Uusia ei ehdi kaikkia edes avaamaan kuin kerran kun ne on jo pilalla. Siis GW maalit kyseessä. Vallejo ja Coat D'arms on vasta vuoden vanhoja, ei osaa vielä varmaksi sanoa miten käyttäytyvät.
Ja se hinta 2 mk. Muistin väärin. 1,80 mk oli hinta Turun Gameworldissa. Jos joku putiikin muistaa vielä. Toi ekana maahan Gameboyn mv version ja piti Fantasiapelejä hetken varpaillaan. Ja pullon koko samaa luokkaa kuin Coat D'Armsin nykyiset.
Oli se hienoa aikaa kun GW ja Fantasiapelit olivat molemmat suht nuoria ja innokkaita. Nykyään molemmat on semmoisia vanhoja mummoja. Meinaan ei saa samaa vastinetta rahoilleen kuin muualta. 90-luvulla GW innosti koittamaan ja kokeilemaan kaikkia omia juttuja peleissään. Nykyään jos on pahvirhinoja turnauksessa saa haukkuja foorumeita myöden ihan taviksiltakin.
Sytytä miehelle nuotio ja pidät hänet lämpimänä yön yli. Sytytä mies nuotiossa ja lämmität hänet loppuelämäksi.