Kasiedikan Vampit

Warhammer Fantasy Battles -pelin palsta, jossa on tarkoitus keskustella kaikista niistä aiheista, jotka eivät sovellu muihin otsikoihin. Kysymyksiinkin vastataan, mutta käytä kuitenkin ensin hakua.
Avatar
Ilkeapikkuperkele
Viestit: 1222
Liittynyt: Su 16.02.2003 16:20
Paikkakunta: Kuopio

Re: Kasiedikan Vampit

Viesti Kirjoittaja Ilkeapikkuperkele »

Warchef kirjoitti:Kätevästi ei yhtään zombieta :)
Jep jep :)

Mut toisaalta tuossa saa ihan solidin keskustan 40:n skellien ja 40:n Ghoulin kans. Corpse cartithan on kuulema se "tha thing" uudella kirjalla :P Ja sudet on ihan hirveitä!

Itseäni alkanut hirvittää tuo tarvittavien zombejen määrä. Armeija on Delf henkinen ja 50 zombbaa ois tarvetta saada lisää.. Noh eihän se ole kun boksi zombeja ja kaks boksia Delffi warruja :)
The Captain kirjoitti: Vittuilun määrä maailmassa on muuttumaton vakio.
Avatar
Scumboogie
Viestit: 4390
Liittynyt: Su 02.03.2008 11:26
Paikkakunta: Vantaa

Re: Kasiedikan Vampit

Viesti Kirjoittaja Scumboogie »

Ilkeapikkuperkele kirjoitti:Corpse cartithan on kuulema se "tha thing" uudella kirjalla :P
Aiheesta kukkaruukkuun, miten muilla vampyyripelaajille Corpse Cartit ovat toimineet uuden kirjan kanssa? Kokeilin vehjettä ekassa pelissä melko vaisuin tuloksin, vehje tuli depottua hiukan liian sivuun Zombiyksiköiden luota (= ei re-rolleja Nehekkiin). Muutamat ASF:it tuli annettua Crypt Horroreille, mutta siihen se sitten jäikin. Onko muilla kokemuksia? M4 chariot on aika pirun hidas, mutta kyllä se pari vuoroa pysyy perässä vaikka M4 jätkät marssisivatkin täysillä eteenpäin kokoajan, ja jos vastustaja ei juurikaan ammu, kiire ei ole välttämättä. Mutta ovatko nuo efektit pisteidensä arvoisia? Itse pudotin myllyn pois suolaisen hinnan takia, mutta figua olisi kiva pelata kilpailullisimmissakin peleissä.
MakeH
Viestit: 3101
Liittynyt: To 18.07.2002 15:21

Re: Kasiedikan Vampit

Viesti Kirjoittaja MakeH »

No siis palttiarallaa satasen auto joka yhdella oikealla triggerilla voittaa pelin. Yksi oikea on toki erittain kova vaatimus mutta tassa kivi/paperi/sakset maailmassa auto toimii kaytannossa soft countterina yksikoihin jotka voisivat muuten nuo horrorit paskoa. Esimerkkina maksimi horrorit vastaan letterit palavalla heraldilla.

Ei ei se auto varmaan mikaan turborokkaus ole, mutta ihan jees soft countter jos lahtee kuplailemaan horroreilla tai kaksilla.
"Embrace the filth" -Voices in Oggy's head
Bladetongue
Peliporukkavalvoja
Viestit: 651
Liittynyt: Ma 13.03.2006 11:37
Paikkakunta: Imatra

Re: Kasiedikan Vampit

Viesti Kirjoittaja Bladetongue »

Itse pelasin tuossa viikonloppuna ekan matsin uusilla vampyyreillä ja tuo corpse cart tuki todella hyvin asfi kuplan avulla ghouleja. Vastassa oli kääpiöt niin asfi oli aika ylivoimainen, eikä hitaus haitannut (tanssituksella sai ihan hyvin pysymään perässä) Aloitin tänään kasailemaan noita crypt horroreita, viikonloppuna sitten näkee miten hyvin toimivat cartin kanssa.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Yleiset keskustelut”