Roskat hyötykäyttöön

Miniatyyrien maalaukseen, konvertoimiseen sekä maastontekoon liittyvät kinkkiset kysymykset ja ongelmat.
EMPIRE WARRIOR
Viestit: 6
Liittynyt: Ke 14.03.2012 16:37
Paikkakunta: Espoo

Roskat hyötykäyttöön

Viesti Kirjoittaja EMPIRE WARRIOR »

Elikkäs tarkoituksena tehdä aihe jossa kertoa erilaisia käyttöjä roskille kuten pahville,tölkeille ja muoville sun muulle. Itse olen tehnyt yhden talon pahvista ja peltoa suunittelen. Pahoittelen jos tällänen aihe on jo luotu.
Avatar
Kaapelikala
Viestit: 4446
Liittynyt: Ma 30.06.2003 13:43
Paikkakunta: Espoo

Re: Roskat hyötykäyttöön

Viesti Kirjoittaja Kaapelikala »

Näitä sikiää kerran kuukaudessa.

Itse en kyllä viitsisi roskia käyttää, kun tuppaavat haisemaan aika pahalle... Oletuksena tietty, että sinne lentää makkarapaketit sun muut kanssa.

Kannattaa kokeilla hakua tai kurkata tuo maastonrakennusartikkelit-ketju.
Avatar
Morze
Viestit: 3287
Liittynyt: La 28.04.2007 22:21
Paikkakunta: pk-seutu

Re: Roskat hyötykäyttöön

Viesti Kirjoittaja Morze »

Alueelle sikiää uusia ketjuja kerran kuussa.

"Roskista" saa lähinnä maastoa, joten lähtökohtaisesti maastopuolelle tälläiset sijoittaisin. Jos sinulla on mielestäsi tuoreita ideoita hyvin toteutettuna, kuvat olisivat kivoja.
Avatar
Kaapelikala
Viestit: 4446
Liittynyt: Ma 30.06.2003 13:43
Paikkakunta: Espoo

Re: Roskat hyötykäyttöön

Viesti Kirjoittaja Kaapelikala »

Jotain:

Jugurttipurkeista saa tau- tai infinitytaloja, paperirullista torneja, sukkahousuja voi kierrättää naamioverkkona ja sihtinä, kananmunankuorista saa kuivunutta maata, vanhat mausteet toimii vielä sirotteina, kissanruokapakettien pahvi on vahvaa, joskin hajuisaa, puita saa viinirypäleiden rangoista, kuivuneissa appelsiininkuorissa on hauska tekstuuri, jne.

Kun miettii, kyllä käyttöä keksii.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maalaus, konverttaus ja maiseman teko”