Krääh, komento takaisin. Missattiin molemmat vaimon kanssa, että tuolloin on sen kaverin häät, joihin piti mennä hämmästelemään =(Hammerheart kirjoitti:Mites ihmisiä kiinnostaisi turnaus joko lauantaina 18. toukokuuta tai sitten kesäkuussa? Ajatuksena olisi siis kolme kierrosta rentoa peliä, eli ei tarvita pelikokemusta alla. Maalatut napit kuitenkin (joskin multa ainakin voi saada moisia lainaan - kertokaa mitä tarvitsette niin katsotaan mitä multa löytyy ja jos saan maaleihin).
Paikkana joko Louhela (ihan aseman vieressä, Pasilasta junalla 15 minuuttia), jos osallistujia on n. kuusi tai sitten jos tulee yllättävä ryntäys, niin pitää kysellä esmes Noppakerhosta tiloja. Vaimo lupasi leipoa jotain ja kahvit tarjoan.
Eli olisiko kuka tulossa toukokuun 18. päivä?
Pahoittelut.
Seuraavana viikonloppuna olen työmatkalla Ranskassa ja sitten taitaa olla koulujen lopetusviikonloppu, joka on perinteisesti huono aika järkätä mitään. Olisiko kellään kiinnostusta kesäkuussa koettaa? Onko viikonloppuja jotka ei sovi?

