Kun saan nämä jotenkin hankittua ja kasaan niin voisin alkaa ajattelemaan muutaman sadan pistelisäystä.warhamer116 kirjoitti:Listasta itsestään: Vaihtaisin Hflamerin Sniper Rifleen tai AC teamiin. Saat sillä etäisyyttä veteraaneille (kun ne istuvat objectivella) ja kykyä poistaa pelottavia special/heavy weaponeita/flamereita vastustajalta (sniput) tai tuhota kevyitä koneita ja monstereita (Ignores Cover/Tank Hunter Autocannon)
Chimerassa Hbolter/Multilaser.
Noilla pisteillä sitten voisi ottaa muutamat arquebus sniput skitariilta, 60" str4 armorbane.
Noi veteranit nyt vaan on pakollinen tax mikä pitää ottaa. Mitään peliteknistä tehoa noilla en hae vaan ne kykkii siellä objektiiveilla turvat mullassa jos en parempaa tekemistä niille keksi.
Edit.
Ottaisin varmaan ton flamerinkin pois, jos keksisin jotain 10 pts arvoista skitareille. Ehkä yksi omnispexi yhdelle Vanguard unitille.