Hei,
tätä ketjua ei olekaan tullut hetkeen päivitettyä, kun on tullut toimittua lähinnä tuolla Facebookin ryhmissä. Täten tämä postaus saattakin jäädä myös viimeiseksi tähän ketjuun, joka on toiminut vuodesta 2011 harrastuspäiväkirjanani. Huolta ei kuitenkaan ole, koska starttasin nyt viimein sen blogin, jossa jatkossa esittelen töitäni. Blogin käyttöliittymä on paljon mukavampi ja se on helpompi hallinnoida digiaikana, kun linkin voi heittää helposti minne vaan. Lisäksi käänsin kielen enkuksi, kun sen verrna itseluottamusta on kertynyt, että kuvittelen näiden omien väkerryksieni jotakuta ulkomaalaistakin kiinnostavan. Blogin nimeksi valikoitui "World's Edge Wargaming" ja osoite on napakka
http://wewargaming.blogspot.com
Tässä kuitenkin pientä yhteenvetoa mitä tässä on tullut viimeaikoina näperettyä:
Osallistuin Ropeconin maalauskilpaan ensimmäisellä ikinä maalaamallani pystillä (bust):
French drummer 1 by
saimaanrannalta, on Flickr
sekä ryhmällä Red boxin seikkailijoita, tosin puolialaston barbaari jäi kisasta pois, koska en ollut täysin tyytyväinen figuun. Eipä tuo olisi varmaan haitannut, koska tuomaristo eivät olleet sen tyytyväisempiä muihinkaan :)
Adventurers 1 by
saimaanrannalta, on Flickr
Lord of the Rings (tai nykyään Middle Earth) strategiataistelupeli kiinnostaa yhä vana enemmän, etenkin nyt uuden edikan tiimoilta. Siihen olen maalannut uusina joukkoina Umbarin merirosvoja:
Corsairs 2 by
saimaanrannalta, on Flickr
Muslimiarmeijaani täydensin maalaamalla 45 jalkamiestä lisää, ne oli pakattuna, joten tässä vain (tunnelmallinen) kuva komentoportaasta:
Sultan's court by
saimaanrannalta, on Flickr
Ja lopulta viimeisimpänä uusi aluevaltaus, 30 vuotinen sota 15 millisillä joukoilla:
30 years war pikemen 1 by
saimaanrannalta, on Flickr
Näiden myötä meni rikki myös 300 maalattua ukkoa tältä vuodelta, tarkoissa laskuissa menin sekaisin, mutta tuollaisen luvun jälkeen sillä ei taida olla enää merkitystä.
Semmoista, palaamisiin ja seurailkaa blogia, jos kiinnostaa.