Imperium: Wyvern

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Avatar
Draike
Viestit: 1590
Liittynyt: Ma 27.11.2006 23:04
Paikkakunta: Jyväskylä

Imperium: Wyvern

Viesti Kirjoittaja Draike »

[Imperial Designation: War Machine]
[Household: Freeblade]
[Affiliation: REDACTED]

Kuva
Kuva
Kuva

Keisarin sotaisa laitos. Nappi mitä vois hinkata loputtomiin mutta eteenpäin pitää mennä, eli loppujenlopuksi aika pelipöytä -tason työmäärä, aikaa meni viikonloppu. Nappi on omaan silmään sellainen, että herkästi näyttää tietyillä tyyleillä maalattuna erittäin lelumaiselta. Koitin tätä tasapainottaa tylymmällä lookilla. Maassa on hermannit, tai ainakin hermanni, saanut toivoa tilanteeseensa. Lippua lähdin toteuttamaan eri punaisen sävyillä kuin titaanissa, jotta näyttäisi punaiselta kankaalta. Muutoin hain siihen semmoista vähän kuraantunutta ja pölyistä ilmettä.

Pyssykät on magnetisoitu siltä varalta että innostuu joskus väkerteleen Valiantin aseet.
Viimeksi muokannut Draike, Ma 15.04.2019 15:04. Yhteensä muokattu 5 kertaa.
Avatar
techman
Viestit: 261
Liittynyt: Ma 21.03.2016 20:41
Paikkakunta: Joensuu
Viesti:

Re: Imperium: Dominus Knight Castellan

Viesti Kirjoittaja techman »

Hyvältä näyttää, kulumaa ja rapaa on juuri sopivasti, että näyttää toimintaa nähneeltä, mutta huoltoakaan ei ole laiminlyöty.
Pidän erityisesti tumman metallisesta reaktoriosastosta, toimii paremmin kuin kultakoristelu mitä näkee virallisemmissa kuvissa.
Avatar
Draike
Viestit: 1590
Liittynyt: Ma 27.11.2006 23:04
Paikkakunta: Jyväskylä

Re: Imperium: Dominus Knight Castellan

Viesti Kirjoittaja Draike »

Pieni pseudopäivitys. En oikein digannut alkuperäisistä meltagunien yläpuolella olevista sensoreista, joten rakentelin bitzeistä uudet tilalle. Pieniä touchuppeja tehty sinne tänne, eli Castellania kutsun nyt valmiiksi. Tässä samalla tulikin maalattua 1400 pistettä Imperiumia ritarille kaveriksi basecoattiin saakka, valmista seurannee tässä näin.
Avatar
Draike
Viestit: 1590
Liittynyt: Ma 27.11.2006 23:04
Paikkakunta: Jyväskylä

Re: Imperium: Heavy Weapon Teams

Viesti Kirjoittaja Draike »

Angharad 13th Death Worlds Only

Kuva
Kuva
Kuva

Näissä olikin sit 4x enemmän hommaa kuin yksittäisessä Imperial Knight titaanissa, ihan tällein pelipöytähomminakin. Tyly meininki jatkuu. Mortarit Anvil Industriesilta, päät Kromlechilta ja ammuslaatikot Puppetswarilta. Tais mennä euron per piste -levelille. Kasasin jätkät erikseen ja baseilleen kun koskaan ei tiedä milloin meta/säännöt muuttuu, niin pääsee tulevaisuudessa helpommalla vaikkei lopputulos ole ihan yhtä immersiivinen. Ja toki pystyy manifestoimaan squadin pari lisää jalkahermanneja, jos tahtoo joskus jättää heittimet kotiin.

Lopussa onneksi kiitos seisoo, kun voi todeta neljän viikon jälkeen että 99 pistettä valmiina jotka menee pelin alussa seinän taa ettei ne edes näy.
Avatar
Draike
Viestit: 1590
Liittynyt: Ma 27.11.2006 23:04
Paikkakunta: Jyväskylä

Re: Imperium: Wyvern

Viesti Kirjoittaja Draike »

Kuva
Kuva
Kuva
Kuva

Wyvern ja kaikki maailman ruuvit. Tähän ulkoistin ampujan perusvärien maalauksen eli basecoatin ja samalla pari tulevaa infantry squadia, kun itseltä alkaa puhti loppua tuon työvaiheen kanssa demonien jäljiltä. Helppo ja nopee maalata kun otti työn alle, tääkin ootellut viimeisiä viilauksia jo kohta 2 kuukautta.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”