Vihreä demoni (bloodletteristä tehty)

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Slann Mage priest
Viestit: 123
Liittynyt: Ti 09.12.2003 18:58
Paikkakunta: Tuusula

Viesti Kirjoittaja Slann Mage priest »

siis aiavn MAHTAVIA...
olen kateudesta vihreä....=)
Älä itke ruma lapsi,ota rusina!
Avatar
Rune
Peliporukkavalvoja
Viestit: 6376
Liittynyt: Ma 06.01.2003 14:18
Paikkakunta: Joensuu

Viesti Kirjoittaja Rune »

Heh, vihreä sattu olemaan 'lemppariväri' (hyi hemmetti mikä sana... :) ) joten figut iskivät silmään kuin... tota, nyrkki? No, ihan sama. Mutta väriteemasta tykkään tosi paljon. Pitää oikein kysyä, maalasitko DA greenistä suoraan bleached bonella blendaamaan? Vai mikä onkaan oikea ilmaisumuoto. Ymmärsit varmaan kysymyksen. Olisi nimittäin ihan nätti väriteema Nurglearmeijaani.

edit\\ Äh, kysyttiin jo... Dumma minä. :(

Lisäedit\\ Mutta onko Gorissa käytetty eri maaleja? Kun siltä näyttäisi. Ja mitenköhän paljon GA greenistä suoraan bleached boneen päin blendaus eroaisi tuosta?
#Ostium
http://cabal-ostium.blogspot.fi/

For a Pessimist, I'm pretty Optimistic
Avatar
Matti
Valvoja
Viestit: 3155
Liittynyt: Ke 21.08.2002 09:27
Paikkakunta: Espoo, Etelä-Leppävaara

Viesti Kirjoittaja Matti »

Jahhas... nyt on suhteellisen vanha mun topic kaivettu ylös (kuten huomaatte, alkup. viesti on postattu 18.2 eli jokunen aika sit). Toivoisin, että tän topicin annettas valua ihan rauhassa hautaansa, ilman nostatuksia tästedes, annetaan tilaa tuoreemmille. :)

EDIT: Tosin sellanen kunnon bashaus, jossa figu hakataan maanrakoon laajalla ja perustelulla kritiikillä on yhä tervetullutta, voi pistää vaikka yv:llä tai nyt kun tää on ylhääl, voishan sen tännekin varmana laittaa. Figusta uudempi kuva on tuol ja sellaiseksi se jäi...
BodyBoy kirjoitti:asiallinen demoni...mahtaako olla kovatkin pisteet?
Pisteet? Mitkä pisteet? En ymmärrä kysymystä. Mikäli tarkoitat onko pelillisesti hyvä stateiltaan, niin ihan ok. Ei mikään maailmaa repivä, mutta ihan kohtalaista eliittiä kuitenkin.
Rune kirjoitti: Lisäedit\\ Mutta onko Gorissa käytetty eri maaleja? Kun siltä näyttäisi. Ja mitenköhän paljon GA greenistä suoraan bleached boneen päin blendaus eroaisi tuosta?
Gorissa varjostin muistaakseni mustalla ja korostin MP:n hiekkaan, eli eriväreil on maalattu. En tiedä millanen tulos tulee tuosta DA Greenistä bleached boneen blendaamalla, joten en osaa vastata.
“When you aim for perfection, you discover it’s a moving target.” – George Fischer
Avatar
east
Viestit: 236
Liittynyt: Pe 27.06.2003 16:05
Paikkakunta: Rovaniemi / Tornio

Viesti Kirjoittaja east »

hienon näköstä jälkeä!
Pldn
Viestit: 4
Liittynyt: To 07.08.2003 20:59
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Pldn »

Tyylikäs figu!
"Fact of life: The longer a man doesn't see a woman naked, the more he turns into a giant hoover-pick!"
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”