Viimeiset wood elf kuvat!

Warhammer Fantasy Battles -pelin palsta, jossa on tarkoitus keskustella kaikista niistä aiheista, jotka eivät sovellu muihin otsikoihin. Kysymyksiinkin vastataan, mutta käytä kuitenkin ensin hakua.
Stenvall

Viesti Kirjoittaja Stenvall »

Pitääpä sittenkin vielä miettiä, keräänkö noista armeijaa. Jotenkin tönköiltä näyttävät. Toisaalta, voihan sitä aina ostaa vanhoja kunnon welffejä.
Avatar
Cutter
Viestit: 509
Liittynyt: Ma 23.12.2002 13:49
Paikkakunta: Nivala

Viesti Kirjoittaja Cutter »

Näenkö väärin vai onko glade Guardilaisilla jouset? Pitäisiköhän sittenkin alkaa keräämään Welffejä... ja näille sitten DOW:eiksi ogreja, jos raresta ei löydy mitään kivaa...
blaa blaa aargh
Stenvall

Viesti Kirjoittaja Stenvall »

Cutter kirjoitti:
Näenkö väärin vai onko glade Guardilaisilla jouset? Pitäisiköhän sittenkin alkaa keräämään Welffejä... ja näille sitten DOW:eiksi ogreja, jos raresta ei löydy mitään kivaa...
Siinä lukee "Glade Guard or Wood Elf Scouts", se varmaan selittää.
Avatar
Blacklion
Viestit: 325
Liittynyt: To 16.10.2003 13:33
Paikkakunta: Kuopio

Viesti Kirjoittaja Blacklion »

Hmm... minusta ihan asiallisia.... ja niitä joita ei tyydytä, konffatkaa toki itse omanne?
Pelastakaa Tähtiportti

"joskin ei kyllä"
-kynä-ääliö.
Avatar
Warp
Viestit: 113
Liittynyt: To 15.04.2004 19:27
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Warp »

Ihan mukava näköisiä ovat. Vähän häiritsee nuo maskit, mutta muuten oikein asiallisia.
Noista muista kuvista en oikeen uskalla sanoa mitään, kun ovat niin sekaisia.
So shut your face and take a seat, 'cause after all you're just talking meat.
Avatar
jullevi
Valvoja
Viestit: 5724
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:38
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja jullevi »

Cutter kirjoitti:Näenkö väärin vai onko glade Guardilaisilla jouset?
Erillistä Archers-yksikköä ei armeijakirjaoptiona välttämättä tule, vaan jousilla varustetut glade guardit ovat "archereita", skirmaavat jousiampujat scoutteja.
"It's a great excuse to start collecting ANOTHER army. One can never have enough armies and starting a new one is always exciting."
Ar-Senator
Viestit: 1049
Liittynyt: Ma 17.11.2003 16:00
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja Ar-Senator »

Aivan, ainakaan tässä ei näy omaa kohtaa archereille.
Me ei olla kotipoikia
Kysykää vaikka meidän äideiltä
Averren
Viestit: 3041
Liittynyt: Su 31.08.2003 17:23
Paikkakunta: TKU

Viesti Kirjoittaja Averren »

Olen neutraalia mieltä. Hienompia kuin vanhat kivinaamat, mutta kuumenin hetkessä, kun muistin lupaukset dynaamisista poseista.
Nuo asennot ovat suunnilleen yhtä dynaamisia, kuin pärekori.
Kuitenkin dynaamisempia kuin vanhat. Lisäksi nuo ovat huikean yksityiskohtaisia. Kai niistä on silti jotenki pidettävä. Maalauskin rumentaa.
I never met another man I'd rather be. And even if that's a delusion, it's a lucky one.

Ostetaan Bolt Action Jenkkien menopelejä ja kaikkea Saksaa. Tarjotkaa YV:llä
Fwuredz
Viestit: 73
Liittynyt: Su 18.01.2004 21:54
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Fwuredz »

Minäkään en tykkää niistä naamanahkoista, kun tulee mieleen jotkut teatteri-naamias-linjan maskit, toivottavasti boksi sisältää vaihtopäitä tai ainakin osalla olisi jonkin sortin huput, mutta muuten vaikuttivat kyllä archerit aika lupaavilta. Olivatpa sitten enemmän tahi vähemmän dynamic poseissa.
Ja toisekseen, metalli ja humppa kuuluu yhteen ja Eläkeläiset on Suomen kovin yhtye.
Höpsönassukka
Viestit: 212
Liittynyt: To 15.04.2004 18:27

Viesti Kirjoittaja Höpsönassukka »

Näyttävät erehdyttävästi petolinnun perärei'iltä. Yäk.
Persikka ei ole väri, se on hedelmä.
Avatar
Oikolukuhirvi
Viestit: 1742
Liittynyt: Ti 29.10.2002 19:26
Paikkakunta: Kuopio
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Oikolukuhirvi »

GW:n oma kuva:

Kuva
Griffon on suomeksi griippi tai aarnikotka. "Griffoni" on tarmokas, vankka ja maatiaismaiselta vaikuttava koirarotu.
Valhalla
Viestit: 443
Liittynyt: Ke 05.11.2003 20:58

Viesti Kirjoittaja Valhalla »

Jes! Näyttävät paljon paremmilta.
"Se joka sanoi että rahalla ei saa onnea, ei osaa ostaa oikeasta paikasta"
Ihmiskilpi
Viestit: 420
Liittynyt: Pe 16.08.2002 14:15
Paikkakunta: Toijala Rock City

Viesti Kirjoittaja Ihmiskilpi »

No joo, noi onkin jo pirusti hienompia. Maalauksen taso ilmeisesti hämäsi ekassa satsissa, vaikka ei nuokaan ihan mitään maailman dynaamisimpia ole. Eturivissä nyt on ainakin pari siistiä posea. Hmm.. nyt alkaa Welvesit kiinnostaan, ehkä sitten kesällä ;).
Alioppilas
Viestit: 72
Liittynyt: La 20.09.2003 20:48
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Alioppilas »

Erityisesti silmää miellyttivät nuo viitat. En minä tiedä millaisia miniatyyrejä Wood Elf -pelaajat ovat odottaneet, jos nämä eivät kelpaa perusjousimiehiksi.
"Life is not a rehearsal." -The Verve
Fwuredz
Viestit: 73
Liittynyt: Su 18.01.2004 21:54
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Fwuredz »

Kyllähän nuo ovat paljon hienompia näin GW- logon kanssa :D viitat näyttävät upeilta ja onneksi naamanahkaa ei näyttäne olevan kaikilla
Ja toisekseen, metalli ja humppa kuuluu yhteen ja Eläkeläiset on Suomen kovin yhtye.
Avatar
skarsnak
Peliporukkavalvoja
Viestit: 691
Liittynyt: Ma 04.11.2002 11:00
Paikkakunta: Lammi

Viesti Kirjoittaja skarsnak »

En ymmärrä miten nuo voisivat olla hienompia kuin edelliset, sillä eihän noista edes erota hiiren kakkulan vertaa. Minä suhtaudun hyvin skeptisesti weedyihin näiden kuvien perusteella. Ehkäpä omasin vain liian kovia, epärealistisia odotuksia GW:n uusien skulptien suhteen. Huoh, eivät ilmeisesti sittenkään ole saaneet skulptaajiaan piiskattua nykyaikaisen laadukkaalle tasolle.

Pärekori on toki kehitystä edellisiin linnunpönttöihin verrattuna. Joitakin asioita kuitenkin häiritsee ylipääsemättömästi:

-jalat, nehän ovat kuin eri kokoluokasta, harvinaisen tönkköjä esityksiä, eikö näiden pitäisi olla haltioita, solakoita, komeita
-kasvot, esimakua saatiin jo shemale HE-maagin muodossa, GW-ilmeisesti jatkaa valitsemallaan tiellä, ja pilaa hyvän mahdollisuuden hienoihin figuihin pilaamalla päät
-vaatteet, eikös vähän vähempikin olisi riittänyt, näyttävät ihan eläkkeellä olevilta kurtisaanilta, joka verhoaa lihonutta ruhoaan hukuttautumalla vaatekerroksiin yksi toisensa perään, kunnes jäljelle jää tragikoomisen oloinen kangaspallura.

Edit: Onko muuten kenelläkään tietoa kuka nuo on skulptannut?
Viimeksi muokannut skarsnak, Ti 12.04.2005 11:06. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Amerikassa köyhyys on värillistä --Ray Loriga
Avatar
Tyrisalthan
Viestit: 859
Liittynyt: Pe 08.11.2002 11:58
Paikkakunta: Hämeenlinna

Viesti Kirjoittaja Tyrisalthan »

FwuredzI kirjoitti:Kyllähän nuo ovat paljon hienompia näin GW- logon kanssa :D viitat näyttävät upeilta ja onneksi naamanahkaa ei näyttäne olevan kaikilla
Ainoastaan championilta se puuttui, joten pahinta pelkään...
Innokkuus korvaa pätevyyden
Avatar
Gorkiporki
Sotavasaran Maalaajamestari 2008
Viestit: 2419
Liittynyt: Ma 24.03.2003 20:15

Viesti Kirjoittaja Gorkiporki »

Skarsnak kirjoitti:En ymmärrä miten nuo voisivat olla hienompia kuin edelliset, sillä eihän noista edes erota hiiren kakkulan vertaa. Minä suhtaudun hyvin skeptisesti weedyihin näiden kuvien perusteella. Ehkäpä omasin vain liian kovia, epärealistisia odotuksia GW:n uusien skulptien suhteen. Huoh, eivät ilmeisesti sittenkään ole saaneet skulptaajiaan piiskattua nykyaikaisen laadukkaalle tasolle.
Niinpä. Eipä nuo jonkun studion ulkopuolisen maalaamat ukot nyt niin rumia ole, etteikö niistä muka voisi sanoa minkä näköisiä nuo woodyt on. Sitäpaitsi ei ne kaikki eavy metal studionkaan maalaritit kummoisia töitä tee kun oikein lähempää tutkii. Tosta pikkukuvasta nyt ei voi sanoa yhtään mitään, puhumattakaan noista joistakin kuvista jotka on otettu samalla kun GW:n mustapukuiset lainvalvojat hakkaavat pampulla päähän.
Anyway, aika pettymys kaiken kaikkiaan. Eipä noi nyt minusta näytä yhtään sen villemmiltä kuin aikaisemminkaan. Ehkä tämä on toisaalta hyvä vanhojen woody figujen omistajien mielestä. Noi ihme naamarit on kyllä kaiken tökeryyden huippu noissa ukoissa, mutta niitä nyt ei varmaan tarte käyttää jos ei halua.
Kasvot eivät minusta ole muuten niin huonot, toisin kuin dark elffeillä. Sehän tästä olisi puuttunut jos se Chris Fitzhoffer tai mikä "¤%% olikaan olisi nuo veistänyt.
Täytyy kuitenkin odottaa mitä muuta on tulossa. Tossahan oli vaan yksi yksikkö.
Modern cars - they all look like electric shavers.
Avatar
Mika
Viestit: 254
Liittynyt: Su 21.11.2004 22:08

Viesti Kirjoittaja Mika »

Upean näköisiä! En ole ikinä haltioista oikein innostunut, mutta jos loput WE ukot on tätä tasoa niin aijai että on herkkua tulossa...
GreenOwl2
Viestit: 638
Liittynyt: Ti 31.08.2004 13:30
Paikkakunta: Vantaa, Myyrmäki

Viesti Kirjoittaja GreenOwl2 »

olen mikan kanssa samaa mieltä upeita noi uudet figut
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Yleiset keskustelut”