Figunarkin bordelli iskee. WIP The followers of the whores

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Avatar
figunarkki
Viestit: 2135
Liittynyt: To 05.08.2004 19:37
Paikkakunta: Kuopio

Figunarkin bordelli iskee. WIP The followers of the whores

Viesti Kirjoittaja figunarkki »

Elikkäs kauan odotettu Figunarkin bordelliprojekti on ottanut ensi askeleensa. Toistaiseksi beissaamattomia runkkareita, joita käytän zombeina/luurankoina tulevassa figunarkin bordelli VC armeijassa.

Ennen kuvia, lyhyesti armeijan idea. Armeija on peliteknillisesti VC, mutta figuina on vaikka mitä. Kaikki necromancerit yms characterit on parittajia jotka summonoi runkkareita. Armeija on slaanesh teemainen= paljon demonette figuja. Tällä hetkellä valmisteilla on black coach. Eli suuri horosänky jota pari heppaa vetää.

Runkkarit edestä lipunkantaja kantaa suurta mainosta, musikantti leikkii että soitin ottaa dildolta suihin, ja champpioni raiskaa hautakiveä (HV saakuli yms hautakivien kaatajat )

Päätin ottaa (kuvan) takaapäin

Freehandit. Mainos ja pornolehti (pornolehden kannessa tosiaan lukee "jallu", mutta siitä ei nyt tullut kuvaa)

Runkut yläviistosta

Kommentteja, parannusehdotuksia, ja ehdotuksia beissiksi. Itse ajattelin sellaista missä on (aika tummaa) hiekkaa ja ruohotupsuja paikoittain.

Ja sitten vielä että, olenko mielestäsi hullu/sekopää, ja kannattaako kasata tuon idean pohjalta armeija loppuun?
TranssiApina
Viestit: 965
Liittynyt: To 06.06.2002 11:02
Paikkakunta: Vantaa

Viesti Kirjoittaja TranssiApina »

Tajuttoman tyhmä idea. Ehkä tuo menee yhden ryhmän läppänä, mutta jos noista armeijan teet niin... Huhu. Ei iske.
"If it bleeds, we can kill it."
pokka
Viestit: 231
Liittynyt: Ma 07.04.2003 16:38

Viesti Kirjoittaja pokka »

Lapset + gs ei tuota hyviä tuloksia. Jos näet noinkin suuren vaivan, että saat vinoilla täällä, niin mikäs siinä. Et voi oikeasti olla tosissasi tällä.

Tuskin vahingossa laitoit "Runkut yläviistosta"-linkin taakse sotavasaran säännöt.
Viimeksi muokannut pokka, Ke 31.08.2005 14:34. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Hiirellinen veneitä
Viestit: 70
Liittynyt: La 05.02.2005 22:21
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Hiirellinen veneitä »

Jaa, ennen en uskaltanut tulla samoihin turnauksiin kanssasi, koska arvelin sinut avatarisi näköiseksi, nyt minulla alkaa olla toinenkin syy pelätä sinua... Oletko kenties jotakin sukua huussille?

Kerrassaan erikoinen teema, onko armeijasi oleva Lahmiaa? Tästä pitäisi kuitenkin varoittaa etukäteen, ties vaikka vaimo olisi lähellä jonkun avatessa galleriasi. Voisi siinä olla hieman selittelemistä.

Ihan jännää on tulossa, jos jaksat koko armeijan näin toteuttaa. Teeppä se Valmentaja (voi tuonkin käsittää irstaasti) ainakin vielä loppuun, haluaisin nähdä mitä olet siihen suunnitellut.
Large Target
Viestit: 54
Liittynyt: Ti 16.03.2004 14:00
Paikkakunta: Lahti/Helsinki

Viesti Kirjoittaja Large Target »

Aika mauton idea meinaa ihan itkettää. Maalaus on aivan hyvää tasoa, mutta idea ei nappaa ei sitten yhtään :/.
Viimeksi muokannut Large Target, Ke 31.08.2005 16:55. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Avatar
Gane
Viestit: 582
Liittynyt: La 14.02.2004 19:24

Viesti Kirjoittaja Gane »

Kapeakatseista valittaa tuosta...idea ja toteutus on ihan loistavaa. Jatka vaan. :D
Avatar
attor
Viestit: 1348
Liittynyt: Ti 20.05.2003 10:33
Paikkakunta: Raisio

Viesti Kirjoittaja attor »

Hahaa. Aika öh.. erikoista. Mutta juu ihan kiva idea.

Voisit lisätä että sisältää k18 matskua ;)
Kun mä kuolen kaikki baneni sä saat
Aslan_
Viestit: 33
Liittynyt: Ma 15.03.2004 17:46
Paikkakunta: Rautjärvi

Viesti Kirjoittaja Aslan_ »

Aika...mielenkiintoista. Tuo jallu on aika hyvin tehty. Ihan hieno idea ;)
"Nigitta kobushi wo kakusu na yo ! "
Avatar
Silveri
Viestit: 3554
Liittynyt: Pe 03.10.2003 14:10
Paikkakunta: Porvoo

Viesti Kirjoittaja Silveri »

ei jotenkin iske
Minä olen kalamies, minä olen kalamies, minä olen tursas! Ïa, ïa, fhtagn!
Tosimiehet käyttää pitsiä ja sukkahousuja!
mae
Viestit: 256
Liittynyt: To 02.09.2004 20:12
Paikkakunta: Lahti

Viesti Kirjoittaja mae »

Silveri kirjoitti:ei jotenkin iske
Ai ei vai? Miksi ihmeessä?

...
Avatar
Iscariah
Viestit: 294
Liittynyt: La 28.05.2005 12:13
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Iscariah »

Hienoja ovat :p lisää vain otsikkoon k18.
http://www.DarkSky.urli.net

Also Known As Moonpetal.
Avatar
Combine
Viestit: 151
Liittynyt: Ti 02.08.2005 08:07
Paikkakunta: Kuopio, Terra

Viesti Kirjoittaja Combine »

Hah hah haa! Voi jeesus mikä idea :D
Emperor show mercy to the fool that stands against me, for I shall not.
Avatar
Osqillator
Viestit: 424
Liittynyt: Ma 23.05.2005 18:18
Paikkakunta: Kuopio

Viesti Kirjoittaja Osqillator »

No tuota... Ihan hyvää maalaus jälkeä mutta... Mutta mutta... joo ei kannata tehdä noita enenpää on minun ehdotukseni.
Heeyee.
Grand Admiral Prawn
Viestit: 812
Liittynyt: To 17.04.2003 15:00
Paikkakunta: Vantaa

Viesti Kirjoittaja Grand Admiral Prawn »

Tosissasiko meinaat noilla päästä pelaamaan muualla kuin lukitussa komerossa? Ei muuten mutta turnaukset sun muut tapahtumat kuitenkin itse pelaamisen lisäksi tavallaan esittelevät harrastusta potentiaalisille tulokkaille. Moni järjestäjä on varmaan niin innoissaan noista että voit olettaa tulevasi bannatuksi yhdestä jos toisestakin tapahtumasta.

Jos itse pidät noista niin mikäs siinä sitten mutta minä en itse käyttäisi paljon aikaa, rahaa ja vaivaa johonkin joka mahdollisesti räjähtää silmille.
Hunnien jäljiltä ei ruoho kasvanut, mutta Vantaan kaupunki hävittää puutkin.
Avatar
virus
Viestit: 850
Liittynyt: Su 19.12.2004 17:49
Paikkakunta: Lahti

Viesti Kirjoittaja virus »

no voi vit... ihan siistejä. :D
Avatar
figunarkki
Viestit: 2135
Liittynyt: To 05.08.2004 19:37
Paikkakunta: Kuopio

Viesti Kirjoittaja figunarkki »

Grand Admiral Prawn kirjoitti:Tosissasiko meinaat noilla päästä pelaamaan muualla kuin lukitussa komerossa? Ei muuten mutta turnaukset sun muut tapahtumat kuitenkin itse pelaamisen lisäksi tavallaan esittelevät harrastusta potentiaalisille tulokkaille. Moni järjestäjä on varmaan niin innoissaan noista että voit olettaa tulevasi bannatuksi yhdestä jos toisestakin tapahtumasta.

Jos itse pidät noista niin mikäs siinä sitten mutta minä en itse käyttäisi paljon aikaa, rahaa ja vaivaa johonkin joka mahdollisesti räjähtää silmille.
Jaa että ei kelpaa :P Kelpasihan se slaanesh hellcannonkin ;)
Itse tosin aion oikeasti viedä projektin loppuun asti.

EDIT: juu ja siitä ikärajasta. Aluksi ajattelin laittaa K15 mutta sitten ajattelin että jos jossain lukee että K15 niin se jos mikä houkuttelee kaikki alle 15 vuotiaat ipanat katselemaan narkkisedän irstaita figuja. Ja hieman epäilin sitäkin että Mattin ei varmaan tykkää jos alan vetelemään ikärajoja kokoperheen foorumille. Ja jotenkin minusta tuntuu että olen viime aikoina kokeillut rajoja ihan tarpeeksi.
Viimeksi muokannut figunarkki, Ke 31.08.2005 16:02. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
hyytelöperuna

Viesti Kirjoittaja hyytelöperuna »

Ihan kivoja konversioita, mutta idea on mauton. Ei jaksa ees naurattaa tollanen.

Maalauksellisesti voisit parantaa töitäsi keskittymällä vähemmän reunojen korostukseen ja raidallisuuteen. Myös noi tummat shadetus viivat pomppaa ihan liikaa.
Janne Forsell
Viestit: 291
Liittynyt: To 24.07.2003 15:09
Paikkakunta: Tampereen Hervanta
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Janne Forsell »

Mitä muuta voi olettaakaan jos kaveri puhuu nimimerkistään kolmannessa persoonassa. Harvinaisen typerä idea, kyllä sitä ymmärtäisi jos olisi itsetyydytystä harrastavia kauniimman sukupuolen edustajia.... not.
Avatar
figunarkki
Viestit: 2135
Liittynyt: To 05.08.2004 19:37
Paikkakunta: Kuopio

Viesti Kirjoittaja figunarkki »

Janne Forsell kirjoitti:Mitä muuta voi olettaakaan jos kaveri puhuu nimimerkistään kolmannessa persoonassa. Harvinaisen typerä idea, kyllä sitä ymmärtäisi jos olisi itsetyydytystä harrastavia kauniimman sukupuolen edustajia.... not.
Siis niitäkin tulee. Figunarkin armeijaan on tulossa iso kasa horoja.
mae
Viestit: 256
Liittynyt: To 02.09.2004 20:12
Paikkakunta: Lahti

Viesti Kirjoittaja mae »

Katso pornoa ettei tarvis purkaa seksuaalisia intohimoja figujen sculptaamiseen.
Lukittu

Palaa sivulle “Galleria”