Legenda deldarein yliherrasta- galleria

Muut kuvat kuin miniatyyrien kuvat. Piirustukset, maastonpalat, pelipöydät, jne.
Zoltar
Viestit: 433
Liittynyt: Ti 31.01.2006 21:01

Legenda deldarein yliherrasta- galleria

Viesti Kirjoittaja Zoltar »

Tuli koulussa tämmönen piirrettyä... ÄLKÄÄ valittako mittakaavasta,sillä sillä anatomia on piirrokseni heikkous. Jos joku sanoo "ei noin ruma voi olla deldarein legenda yliherra", niin sitten minä VIHASTUN

[img=http://images5.pictiger.com/thumbs/9a/3 ... 29a.th.jpg] [img=http://images5.pictiger.com/thumbs/ec/9 ... 3ec.th.jpg]


Ps. se on legenda juuri sen surkean anatomian vuoksi, ja "yliherra" on sarkasmia........
Avatar
Lancer-91
Viestit: 282
Liittynyt: To 24.11.2005 15:29
Paikkakunta: Seinäjoki

Viesti Kirjoittaja Lancer-91 »

En uskalla sanoa mitään kriittistä... ><
hyytelöperuna

Viesti Kirjoittaja hyytelöperuna »

Melko alottelijatason työ. Eipä tuohon voi sanoa mitään muuta, kuin piirrä lisää. Se on kaikkein paras neuvo, kun ottaa huomioon työsi tason. Mitään yksittäisiä kohtia turhaa alkaa korjailla, kun perustaidotkin kaipaavat harjoitusta.

Hienoa yritystä työssä silti näkyy. Ja onhan toi Paha Eldarimainen.
Teemus
Viestit: 162
Liittynyt: Pe 30.07.2004 17:33
Paikkakunta: Hyvinkää

Viesti Kirjoittaja Teemus »

Mwahahahahaa.. anteeksi.. mwahaha.. okei, se meni ohi.. ensin kuulin hirvitävän uhittelun kuinka kuvasta ei saaa sanoa rumaa sanaa, sitten katson kuvaa ja.. no.. ainakin se on olemassa..

vakavasti ottaen, vaikka kuvassasi anatomia menee.. no, miten menee, niin yksityis kohtien puute, värin ja varjojen puute, ja mielenkiinnoton kuva kulma kuitenkin laskevat mielenkiintoisuutta, ja hienoutta.

sydämmessäni toivon, että et väkertänyt kuvaasi otsa hiessä yön pikkutunneille asti.
Avatar
rapalA
Viestit: 203
Liittynyt: Su 14.12.2003 19:22
Paikkakunta: Hyvinkää

Viesti Kirjoittaja rapalA »

Deldari med pahemman laatuinen alemmuuskompleksi :)

Juupa juu, piirtä saat ja pitää, onhan se hauskaa. Kokeili vaikka samaa hahmoa monissa eri asennoissa, ilmeillä, tekemässä jotain hauskaa, tekemässä jotain hyvintavallista. Piirrä aina pelkkä hahmo, kenties viiva kuvamaan maankamaraa, ehkä varjo. Näin "opit" hahmon.

Tussiviiva hapuaa pahasti, jopa työn että tekijän nimessäkin. Yritä harjoitella viivan tarkkuutta ja hyvää piirto asentoa. Viivassa on paikoin kiva stärrinki, joka voi johtua käden jännityksestä. Piirtelet vaikka paperille pisteitä joita sitten yrität yhdistää mahdollisimman suorilla viivoilla. Hyvä harjoitus.

Jonkun sortin aluspiirrustus alta paistaakin. Tee siitä kuitenkin mah, tarkka. Näin on helpompi tussata jo ns. valmis työ. Ei tarvitse yrittää korjailla tussiviivaa kun jokin ei toimi.
Onward, my plastic comrades!
- Colonel Putiputi in 537th Battle against Abaddon the Despoiler
Avatar
Pate5
Viestit: 366
Liittynyt: Ke 04.05.2005 16:08
Paikkakunta: Vantaa

Viesti Kirjoittaja Pate5 »

"ei noin ruma voi olla deldarein legenda yliherra"

*pakoon!*
Avatar
Massiivinen
Viestit: 377
Liittynyt: Ti 11.01.2005 18:18

Viesti Kirjoittaja Massiivinen »

Miksikäs silä on heittotähti kädessä? Ei noin ruma voi olla deldarien legenda yliherra
Mmmmm.... Varustepornoa...... Gearia kaikille!
Avatar
Juicide
Viestit: 205
Liittynyt: Ma 21.02.2005 11:24
Paikkakunta: Vääksy

Viesti Kirjoittaja Juicide »

Okej.
Mitä aika on ?
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maastot ja pelipöydät”