Sivu 1/1

FoW Tale of Gamers pisteet

Lähetetty: To 10.01.2013 13:43
Kirjoittaja Zaraki Kenpachi
Elikkä olisi tarkoitus paikalliseen figu-skeneen saada enemmän esille Flames of Waria ja tuo Tale of Gamers toimi aikas hyvin kun 40k:hon ruvettiin lisää porukkaa innoittamaan.
Tarkoitus on siis pelata kuukauden välein eri kokoisia pelejä, ensimmäiset pelit jonkun kokoisia ja viimeisen kuukauden sitten 1750p kokoisia. Ja noihin pistekokoihin tarvitsisikin saada kokeneemmilta neuvoja.

Kierroksia tulee olemaan todennäköisesti se 3-4 kappaletta ja viimeinen tosiaan tuon 1750 pistettä, mutta miten nuo aikaisemmat kierrokset kannattaisi pisteyttää niin että mahdollisimman moni armeija olisi pelattava pienemmissäkin peleissä ilman kauheaa säätöä?

Re: FoW Tale of Gamers pisteet

Lähetetty: To 10.01.2013 15:26
Kirjoittaja Earnest
Hyvä idea, kokeilimme pääkaupunkiseudulla EW aloittamista aikoinaan samalla idealla. Alussa oli 600 pistettä, sitten 900, sitten 1200 ja viimein 1500. Koko homma päätettiin 3 vs 3 peliin. Toteutus oli mielestäni hyvä ja hauska, saatiin jonkun verran porukkaa innostumaan EW:sta. Valitettavasti EW lopahti melkeinpä kokonaan tämän jälkeen meilläpäin, ja ollaan taas LW mittelöissä, mitä nyt muutama pelaa MW/EW itärintama/Afrikka pelejä silloin tällöin.

Tässä linkki EW Escalation League puuhiin viewtopic.php?f=142&t=96002

Huom: 600 pojon peleihin vain HQ ja 1 Combat platoon on pakollisia, ei 2 combat platoonia. Voitte myös harkita Infantry tai Tank Aces kamppanjaa joka käyttää edellämainittua ideaa + tuo komppanian komentajalle lisä boonuksia.

Re: FoW Tale of Gamers pisteet

Lähetetty: To 10.01.2013 20:04
Kirjoittaja Zaraki Kenpachi
Kiitokset vastauksesta :) Pitää ruveta asiaa puimaan paikallisen Fantsun kanssa ja laittamaan asioita liikkeelle.