Sivu 1/1
Apua tarvitaan: Tunteeko kukaan Roope Sillanpäätä?
Lähetetty: Pe 31.05.2013 21:33
Kirjoittaja Haddock
Olisi tarvetta tavoittaa pikaisesti kyseinen henkilö. Hän on rekisteröitynyt näille foorumeille nimimerkillä Roopehattu, muttei vastaa yksityisviesteihin. Tiedän että hän on kotoisin Mikkelistä ja asuu tietääkseni nykyään Helsingissä. On pyörinyt ainakin Mikkelin eloroolipelaajien figutapahtumissa. Pikaisella tiedonhaulla löysin puhelinnumeron joka hänellä on ainakin jossain vaiheessa ollut käytössä sekä Facebook-tilin, mutta kummastakaan en ole saanut vastausta. Kiittäisin kovasti jos joku tietää miten häneen saa yhteyden, tai pystyy välittämään hänelle viestin. Yksityisviesti minulle toimii, ettei tarvitse levitellä ihmisten yhteystietoja julkisesti. Voin myös yksityisesti kertoa miksi tarvitsen hänen yhteystietojaan, jos epäilyttää antaa niitä kasvottomalle internet-postaajalle.
Re: Apua tarvitaan: Tunteeko kukaan Roope Sillanpäätä?
Lähetetty: La 01.06.2013 17:53
Kirjoittaja Kaapelikala
Jos poliisiasia, suositellaan poliisia. 020202, 118, 0100100 sun muut saattavat kanssa auttaa.
Re: Apua tarvitaan: Tunteeko kukaan Roope Sillanpäätä?
Lähetetty: La 01.06.2013 18:11
Kirjoittaja Kylis
Voin viedä viestin henkilökohtaisesti perille, jos et muuten saa yhteyttä, nakkaa vaikka yv:llä mua niin jututan Roopea.
Re: Apua tarvitaan: Tunteeko kukaan Roope Sillanpäätä?
Lähetetty: La 01.06.2013 18:14
Kirjoittaja Vonreuter
Tieto kuuluu kansalle - siksi kaikkien pitää maksaa siitä. Eiku miten se ny meni?
Poliisilla on suorakin numero ja löytyy helposti guuglaamalla, jos sitä ei vielä tiedä. Älkää tukeko numeromafiaa!
Re: Apua tarvitaan: Tunteeko kukaan Roope Sillanpäätä?
Lähetetty: Ti 04.06.2013 10:01
Kirjoittaja Haddock
Kiitos, Kylikselle tulossa yksityisviesti. Ja tiedoksi muille (kun kyseinen henkilö kuitenkin on jossain määrin aktiivinen figupiireissä) - ei ole kyse poliisiasiasta.
Re: Apua tarvitaan: Tunteeko kukaan Roope Sillanpäätä?
Lähetetty: Ti 04.06.2013 13:05
Kirjoittaja Kaapelikala
Haddock kirjoitti:Kiitos, Kylikselle tulossa yksityisviesti. Ja tiedoksi muille (kun kyseinen henkilö kuitenkin on jossain määrin aktiivinen figupiireissä) - ei ole kyse poliisiasiasta.
Kaikki hyvin siis.