Sivu 1/1
IG Cadianeita Cityfight puvuissa.
Lähetetty: To 29.07.2004 15:59
Kirjoittaja Thelacan
Elikkäs sain ensimmäiset IG jamppani valmiiksi ja päätin jakaa ne kanssanne.
Täällä ovat kaikki kuvat.
Pahoittelen joidenkin kuvien kellertävyyttä mutta sitten vain rakentavaa kommenttia tulemaan.
Lähetetty: To 29.07.2004 16:02
Kirjoittaja Zapatha
todella hienoja nappeja. näämät olivat mielestäni onnistuneet. en oikein osaa sanoa mitään negatiivistä koska figuni eivät ole kovin hienoja.

Lähetetty: To 29.07.2004 16:03
Kirjoittaja Joona-
Hienoja figuja! ei voi muuta sanoa

Lähetetty: To 29.07.2004 16:16
Kirjoittaja Battousai
Enpä mitään erikoista vikaa löydä, paitsi ehkä tuo kirkkaan keltainen kotka tuossa haarniskassa

hopeinen olisi ehkä ollut enemmän paikallaan, ja toisen perusjäpän käsi on hieman suttuinen. Eniten pidän liekinheitinmiehestä (älä kysy miksi) ja silmätkin olet maalannut. Camokin on onnistunut. Ovatko nämä nyt niitä kavereita niistä tarinoista

???
Lähetetty: To 29.07.2004 16:21
Kirjoittaja Thelacan
Keltainen kotka tuo mielestäni kaivattua kontrastia ukkoihin kun aikas monta pientä detailia on jo boltgun metallilla. Nämä kaverit ovat komppanjasta joka esiintyy tulevassa tarinassa sillä edellisethän kuolivat viimeiseen mieheen

.
Lähetetty: To 29.07.2004 17:09
Kirjoittaja Slayer-3651
Mitäs värejä käytit? Haluan katsos kopioida ne sulta

Lähetetty: To 29.07.2004 17:10
Kirjoittaja Gorbag
Mainioita pelinappeja. Inkkaat vielä ne kotkat vaikka flesh washilla tai jollain yellow inkillä niin hyvä tulee.
Lähetetty: To 29.07.2004 17:15
Kirjoittaja Thelacan
@ Gorbag: Kotkien inkkaus ei oikein tahdo toimia kun ovat sen verran pieniä mutta kokeilen silti.
@ Slayer-3651 : Eihän tuo nyt ole ehkä vaikea arvata mutta.
Shadow grey jonka overbrushasin Codex greyllä. Siihen shadow grey, valkoisia ja mustia viivoja/kuviota. Armorit mustalla joissa highlightit codex greyllä.
Liekinheitin miehellä on codex grey pohjalla jonka overbrushasin vallejon fortress greyn vastaavalla, muuten sama. Ja aseen hihna ja tasku on snakebite leather jonka drybrushasin vomit brownilla, näyttää ihan hyvältä ja on helppo. Tuossa nyt oli nuo tärkeimmät.
Lähetetty: Su 08.08.2004 17:02
Kirjoittaja Guardsman
Hiukan jäljessä vastailen, mutta sanoisin vain että hienoja ovat...
Lähetetty: Su 08.08.2004 18:09
Kirjoittaja Rosvosektori
Maalit näyttivät hieman liian paksuilta, ainakin ne raidat puvussa. Figut näyttäisivät kaipaavan myös enemmän highlighteja. Kasvot olivat mielestäni onnistuneet loistavasti. Mutta loistavia pelifiguja on, ei voi muuta sanoa.
Lähetetty: Su 08.08.2004 18:18
Kirjoittaja Thelacan
Parissa ukossa en älynnyt laimentaa mustaa (Vallejon musta joka muuttunut tahmean paksuksi). Hihglightejä enemmän? En itse tajua heti mihin näitä pitäisi lisätä.
Lähetetty: Su 08.08.2004 18:42
Kirjoittaja jago
Thelacan kirjoitti:Parissa ukossa en älynnyt laimentaa mustaa (Vallejon musta joka muuttunut tahmean paksuksi). Hihglightejä enemmän? En itse tajua heti mihin näitä pitäisi lisätä.
Joo tähän minä kommentoisin seuraavasta: Vallejon musta on joskus aika pahaa tököttiä niin että olen siirtynyt joissakin Vallejon maaleissa Vallejon airbrush maaleihin ne eivät ole kauhean "jämäköitä".
Ja itse työhän eli mielipide on: Todella yksinkertaisesti maalattu (ainakin selostuksenmukaan), mutta toimiin. Eli ei pahemmin valittamista muissakun joidenkin ukkojen maalin paksuudesta ja pientä korjattavaa on, mutta nättejä figuja. Arvosaan: 8 (itse en pahemmin piittaa 40 kymppisistä)