Sivu 1/1
Night Lords
Lähetetty: La 30.11.2002 19:42
Kirjoittaja Thor
Ajattelin alkaa keräämään noita.
Mikä tekee noista parempia kuin muut chaos marinet ja mikä huonommin kuin muilla.
Onko fluffin kannalta järkevää käyttää tzeenesin (en muista miten kirjoitetaan

) demonetteja armeijassa,koska ne olisivat hienoja.
Lähetetty: La 30.11.2002 19:47
Kirjoittaja MakeH
eivät taida saada mitään joka ei ole undivided eli se on kai suurin heikkous. saavat raptoreita ja kaikkia härö skillejä. Kaikilla pohjilla se skilli jolla näkee yöllä paremmin, lisäksi niillä on oma skilli jonka vain lordit saa.
Lähetetty: La 30.11.2002 19:50
Kirjoittaja Cacodemoni
Uudet Night Lords-figut on rumimpia Chaos-figuja mitä tiedän. Niillä on aivan tajuttoman isot siivet kypärässä.
Lähetetty: La 30.11.2002 19:56
Kirjoittaja Thor
Cacodemoni kirjoitti:Uudet Night Lords-figut on rumimpia Chaos-figuja mitä tiedän. Niillä on aivan tajuttoman isot siivet kypärässä.
Ne on todellakin rumia.
Ajattelin käyttää normaaleja chaos marineja.
Mutta kun ei saa demonetteja.
Eikä niitä Thousand Sonsien munkkeja kiinnostais kerätä.
Lähetetty: La 30.11.2002 20:06
Kirjoittaja Thor
Hupsista Demonetithan on Slaaneshin.
Lähetetty: La 30.11.2002 21:13
Kirjoittaja Henri Ketonen
Jaa että daemonetteja haluisit... Alpha legion, Word Bearers, Black Legion/oma ja Emperor´s Children ovat legioonia jotka saavat Daemonetteja.
Lähetetty: La 30.11.2002 22:27
Kirjoittaja s2pid
Night Lordsit on tosiaan raptor-armeija... Sanotaan, et se on kentällä hieno, mutta ei muuten mitenkään hirveen erikoinen sääntöjen kannalta. Joku Word Bearers vois olla aika tyylikäs, varsinkin jos demoneista tykkäät.
Lähetetty: La 30.11.2002 22:36
Kirjoittaja Henri Ketonen
Night Lordseista saa erinomaisen ampumisarmeijan, kunnei Night Fighti niitä juurikaan haittaa ton ilmaisen night visionin takia ja jos ne laittaa coveriin ton Stealth adeptin kanssa ammuskelemaan niin ne saa +1 cover saveen. Ei varmaankaan tuollaisiksi tarkoitettu, mutta noin niillä pelaisin jos voittaa haluaisin.
Lähetetty: La 30.11.2002 22:52
Kirjoittaja Thor
Minkänlaisia nuo alpha legioonan ukot on kun ei gw:n sivuilla ole kuvia.
Mikähän väri teema niillä on kun en mustia ukkoja haluaisi.
Lähetetty: La 30.11.2002 23:17
Kirjoittaja Henri Ketonen
Eiks o miehellä Codexia? Osta ihmeessä, siinä ne kaikki on. Seuraavassa WD:ssä on muuten AL:n Index astartes, ainakin pitäisi olla. Muuten ne maalataan Storm Bluella GW:n mukaan, muuten niistä yhtään oikean värisiä saanut tuolla maalilla. Ne on tummansinisiä, lähes mustia ja niissä on tommoista vihreää. Tuolla GW:n sivuilla on yhdestä AL aspiring championista kuva.
Huomauttaisin, että AL armeijassa ainoastaan kultistit pystyvät demoneita kutsumaan, ja muita demoneja kuin Daemon Packeja (Plaguebearers/Bloodletters/Daemonettes/horrors/Flamers) ei armeijaan saa. Niin ja tietysti Possessedit ja aemon Princet.
Lähetetty: La 30.11.2002 23:25
Kirjoittaja Thor
Suur-Sieni toinen kirjoitti:Eiks o miehellä Codexia?.
Säästelen tässä vähän aikaa että saa muutakin kun sen codexin.
Kun pitää tilata fantsusta ja 9 euroo postikuluista on aika paljon.
Lähetetty: La 30.11.2002 23:27
Kirjoittaja Henri Ketonen
Kannattaa varmaan tilata jostakin muualta. Crazy station nousee mieleen Pitkäkiekko fantasygamesin ohella.
Lähetetty: La 07.12.2002 23:52
Kirjoittaja Z0iCc3Li
Se kodeksi todella kannattaisi hankkia, ja lukea kaikki taustajutut yms läpi, ja sitten valita mikä legioona sopii parhaiten itselleen ja pelitavalleen. Tuolla GW:n nettisaitilla on kyllä jokaisesta pieni pätkä juttua, että saa jonkinlaisen tuntuman kustakin legioonasta.. Tuossapa linkki
http://www.games-workshop.com/40kuniver ... efault.htm
Eikä niitä Night Lordeja tarvitse tehdä niistä night lord figuina myytävista.. aivan hyvin kelpaa tavalliset Kaaos Marinet. Ne vaan maalaat Night lordien väreihin

Lähetetty: La 14.12.2002 16:58
Kirjoittaja Chrono
Night Lordit saa Furies Demoneita.