"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Skink Chiefejä myynissä?

Keskustelut, jotka liittyvät miniatyyripeleihin mutta jotka eivät sovi muihin keskustelun alueisiin.
Ancient Kroxigor
Viestit: 48
Liittynyt: Pe 03.06.2005 20:29
Paikkakunta: Karjaa

Skink Chiefejä myynissä?

Viesti Kirjoittaja Ancient Kroxigor »

Tietääkö kukaan onko Skink Chiefejä jo tullut suomeen kauppoihin? En ole itse nähnyt niitä kaupoissa mutta onko kukaan muu?
Mmm... Zombie flesh... :P
hyytelöperuna

Viesti Kirjoittaja hyytelöperuna »

Ainakin helsingin fantsussa oli kun siellä joskus muinoin kävin. Uskoisin että niitä löytyisi muualtakin.
Avatar
Sikarivaunu
Viestit: 184
Liittynyt: La 05.03.2005 14:39
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Sikarivaunu »

On tullut jo ainakin kaksi viikkoa sitten.. Ainakin helsingin gw:ssä ja fantsussa.. Luultavasti löytyy muualtakin.
fail.
Jc42
Viestit: 515
Liittynyt: Pe 23.01.2004 08:35
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Jc42 »

Avatar
mieoonmursu
Viestit: 152
Liittynyt: La 28.05.2005 17:30
Paikkakunta: Kangasala
Viesti:

Viesti Kirjoittaja mieoonmursu »

Ei tullut katsottua blister paketteja, kun viimeks kävin tampereen fantsus.(viime viikolla siis)Mutta oli siellä ainakin saurus cavalry, joten kai siellä on myäs niitä skink warchieffejä.(tai mitä liä)
käy kotisivuillani täällä
Ancient Kroxigor
Viestit: 48
Liittynyt: Pe 03.06.2005 20:29
Paikkakunta: Karjaa

Viesti Kirjoittaja Ancient Kroxigor »

Okei sitten. Kiitoksia vastauksista! Tämän saa lukita! ;)
Mmm... Zombie flesh... :P
Avatar
Grond
Viestit: 3335
Liittynyt: Ke 20.11.2002 12:00
Paikkakunta: 423 km turkkusta

Viesti Kirjoittaja Grond »

Ancient Kroxigor kirjoitti:Tämän saa lukita! ;)
[sarkasmi]Älä hitossa? Saako? Henkeäpidätellen olemmekin odotelleet moderointi-lupaa juuri sinulta, ilman sitä emme ole uskaltaneet koskeakaan tähän.[/sarkasmi]

Suomeksi: "tämän saa lukita" viestit ovat täysin turhia. Osaamme päättää asian aivan itse.
Jaqo
Viestit: 452
Liittynyt: Su 04.01.2004 18:33
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Jaqo »

Ei kannata välittää kroxigor. Muista että moderaattoritkin ovat ihmisiä ja heilläkin on huonoja päiviä. Vaikka onkin turhaa sanoa että viestin saa lukita koska joka tapauksessa se joskus täältä häviää.
Avatar
Hukka
Viestit: 613
Liittynyt: To 19.09.2002 14:30
Paikkakunta: Rovaniemi

Viesti Kirjoittaja Hukka »

Grond kirjoitti:[sarkasmi]Älä hitossa? Saako? Henkeäpidätellen olemmekin odotelleet moderointi-lupaa juuri sinulta, ilman sitä emme ole uskaltaneet koskeakaan tähän.[/sarkasmi]
Turha käydä paskamaiseksi. Kroxigor veikatakseni pyysi, että ketju lukittaisiin, jotta siihen ei enää kertyisi turhia viestejä. Tottakai moderaattorit päättävät lukitsevatko he turhan ketjun, mutta kai käyttäjäkin saa pyytää luomansa ketjun lukittavaksi? Samanlainen tapaushan oli Lily:n ketju galleriassa?

Olen hieman pettynyt sotavasara.net:n moderaatioon, jos rivikäyttäjälle noin vain käydään vittuilemaan.

:(
Ensinäkin haltiat ovat päättöminä parempia ja toiseksi ei siitä hamekansasta kumminkaan ota selvää, kuka on nainen ja kuka ei.
-Teräratas
Avatar
Lighthammer
Peliporukkavalvoja
Viestit: 1459
Liittynyt: Ti 05.04.2005 20:19
Paikkakunta: Eurajoki

Viesti Kirjoittaja Lighthammer »

Hukka kirjoitti:

Olen hieman pettynyt sotavasara.net:n moderaatioon, jos rivikäyttäjälle noin vain käydään vittuilemaan.

:(
Sotavasaran säännöthän ovat tunnetusti vain rivikäyttäjille. Ja pitäähän Grondinkin pitää mainettaan yllä Sotavasaran rakastetuimpana moderaattorina.

"Sotavasara.net - Suomen Moderoiduin Miniatyyripeliportaali!"
Set fire to the family tree.
Rokkiturkki
Viestit: 52
Liittynyt: La 31.05.2003 15:39

Viesti Kirjoittaja Rokkiturkki »

Häh, mie ainakin sain reteet naurut tosta Grondin ''sarkasmista''. Hmm, pakkohan se oli tähän vielä yksi turha viesti pistää...
Avatar
Day
Valvoja
Viestit: 1948
Liittynyt: Su 13.10.2002 11:23
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Day »

Eiköhän riitä jo :)
Le coeur a ses raisons que la raison ne connaît point. - Blaise Pascal, Pensées, 277
Lukittu

Palaa sivulle “Yleiset miniatyyrikeskustelut”