Miten voi convertata hienoksi Lizardmaneja?

Miniatyyrien maalaukseen, konvertoimiseen sekä maastontekoon liittyvät kinkkiset kysymykset ja ongelmat.
dacker
Viestit: 28
Liittynyt: To 19.09.2002 19:05

Miten voi convertata hienoksi Lizardmaneja?

Viesti Kirjoittaja dacker »

noniin ja pistakaa viesteja tulemaan
Mita undead sanoi viholliselle kun tama hyokkasi? "vain kuolleen ruumiini yli"
Corian
Viestit: 405
Liittynyt: Su 11.08.2002 11:50

Viesti Kirjoittaja Corian »

Tässäkin viestissä on taas annettu niin runsaasti taustatietoa 8O :lol:
Sitä vain sanotaan, että miten tehdä hienoja liskoja, hmmm... mites tässä neuvoisi.
Laitappa vähän infoa minkälaisen liskon haluaisit, onko kyse kenties skinkistä, sauruksesta jne. Haluatko konvertata liskoille esim. keihäät vai onko kyse sittenkin niiden maalaamisesta?
Nopat ja Taktiikka Ry
Pääkaupunkiseudun pelikerho
http://www.nopat.fi
VJ
Viestit: 1401
Liittynyt: Ma 08.07.2002 22:38
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja VJ »

Ensinnäkin ensin sun täytyy miettiä MITÄ sä haluat, sitten vasta että MITEN sen toteuttaa. Ehkä joutuu konverttaamaan, ehkä skulptaamaan tai ehkä figu löytyy jo suoraan fantsun hyllystä. Siis konverttaus ei ole itse tarkoitus vaan se mitä haluat tehdä. Eli ensin sun täytyy saada joku hyvä idea. Siis omasta päästäsi tai vaikkapa armybookin taiteeseen perustuen.

Eli siis kysymykseen "Miten voi convertata hienoksi Lizardmaneja?" vastaat parhaiten sinä itse. Mikä niissä modeleissa on sitten vikana? Jos ne eivät vaan ole hienoja kannattaa odottaa uusia lizardmen figuja joitka varmaa ilmestynevät piakkoin.
And they wonder how he dealt with stress so well..
dacker
Viestit: 28
Liittynyt: To 19.09.2002 19:05

Viesti Kirjoittaja dacker »

jooh ei enää tänne tarvii viestejä....
myin jo liskomieheni
8O
Mita undead sanoi viholliselle kun tama hyokkasi? "vain kuolleen ruumiini yli"
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maalaus, konverttaus ja maiseman teko”