Sivu 1/1

Dogs of waria käpsille

Lähetetty: La 22.07.2006 20:31
Kirjoittaja waaghingdwarf
Saako kääpiöille hankittua seuraavanlaisia Dogs of war yksikköjä Rare unitiksi (miksi muuksikaan)?

- Jonkin näköinen Velho

- Pari monsteria


Sitten, mistä nuo figut saisi ostettua, ja mistä löytäisi niille sen profilen ja säännöt. Mikäli noita edellämainittuja figuja ei saa DoWina, kääpiöille tai ylipäätään mistään, neuvokaa mistä löytäisi säännöt DoW-yksiköille (Siis Regiments of Renowneille).

Pyydän saman tien suosituksia mitä Velhoja ja hirviöitä väki kannattaa. Kiitoksia jo etukäteen.

tällaista

Lähetetty: La 22.07.2006 20:57
Kirjoittaja Jurpo
Velhoja ei voi palkata - he ovat hahmoja ja mikään armeija ei saa palkata DoW-hahmoja missään slotissa. Yksikään Regiments of Renown-joukon tyyppi ei ole velho.

Jos kääpiöillä on mahdollisuus saada DoW-joukkoja, se on yleensä Rare-slotissa ja DoW-yksikön omat säännöt mahdollisesti estävät palkkautumasta kääpiöiden alaisuuteen.

Itse sanoisin että kääpiöt hyötyisivät erityisen paljon jostain nopeasta ja iskukykyisestä yksiköstä. Kyky ottaa aloite käsiinsä ei koskaan ole haitaksi. Täten Heavy Cavalry tai ogret olisivat hyviä. Myöskin Light Cavalry pystyy siihen mihin kääpiöt eivät kykene.

GW:n omilta sivuilta luulisi löytyvän DoW ja RoR-armeijoiden säännöt.

Lähetetty: La 22.07.2006 21:23
Kirjoittaja daider
RoR joukoista löytyy druidi kahden jätin kanssa = Velho DoWina.

DoW ogret ovat huonoja verrattuina OK palkkasoturiogreihin. Dwarffit eivät tarvitse niinkään iskujoukkoa vaan jotain mikä pitää vastustajan scoutit tjms pois sivustoista ammuskelemasta ja häiritsemästä sotakoneita. RAtsuväki/skirmisherit sopivat tähä hyvin.

Lähetetty: La 22.07.2006 22:36
Kirjoittaja Wizzbang
Mites Thurthsayerit ja ne toiset hyypiöt? (dark apostole tjsp.)
En kyllä muista saako näitä kääville.

unohdus

Lähetetty: La 22.07.2006 23:33
Kirjoittaja Jurpo
Giants of Albionilla on vain paha ongelma - vain DoW saa heidät.

Truthsayer ja Dark Apostle ovat hahmoja ja hahmoja harvemmin pystyy palkkaamaan. En kylläkään ole noiden kahden tapauksessa.

Re: unohdus

Lähetetty: La 22.07.2006 23:49
Kirjoittaja Heretic
Jurpo kirjoitti:Giants of Albionilla on vain paha ongelma - vain DoW saa heidät.

Truthsayer ja Dark Apostle ovat hahmoja ja hahmoja harvemmin pystyy palkkaamaan. En kylläkään ole noiden kahden tapauksessa.
kummatkin hahmot sai kääpille ,näitä on näkynyt erinlaisissa kääpiöarmeijalistoissa tuolla armeijalistat-osiossa.

myös serpent priestin (tai jotain sinne päin)saa käpsille

ja tuosta DOW-hahmojen palkkaamisesta on ollut jotain juttua kans tuolla

Lähetetty: Su 23.07.2006 00:19
Kirjoittaja Mayhemia
Dark Emissary ja fenbeast tai pari.

Nelostason velho ja suo hirviöitä.

Emissaryn ja Truthsayerin saa palkata kuka tahansa, miinus bretonnia ja jotkut random soc listat sekä demoni vetoiset HoC listat.

Re: Dogs of waria käpsille

Lähetetty: Su 23.07.2006 15:38
Kirjoittaja jullevi
waaghingdwarf kirjoitti: neuvokaa mistä löytäisi säännöt DoW-yksiköille (Siis Regiments of Renowneille)
http://uk.games-workshop.com/dogsofwar/lists/

Amatsooneja, emissaareja tai suohirviöitä en ehdottaisi, näiden säännöt kun ovat hieman kiven alla.

Tässä vaiheessa unohtaisin dowin jopa kokonaan, kun ei ole oikein varmuutta mitä tuleva edikka niille tekee.