Maastoa FaBaan

Muut kuvat kuin miniatyyrien kuvat. Piirustukset, maastonpalat, pelipöydät, jne.
Alpo
Viestit: 35
Liittynyt: Ke 19.01.2005 16:41
Paikkakunta: Tampere

Maastoa FaBaan

Viesti Kirjoittaja Alpo »

Kesän aikana ja myös keväällä tuli aloitettua muutaman maastonkappaleen tekeminen. Nyt olen saanut jo jotain aikaankin. Ensimmäisenä esittelen majataloni josta vihjasin jo joskus taloja & puu otsikon alla. Eli kyseessä on enemmänkin hyllyn koristeeksi tehty majatalo joka on liian iso kentälle. Majatalo on vielä vähän vaiheessa: puuttuu katto ja asiakkaita tarvittaisiin mutta ei anneta sen häiritä.

Kuvat:
Edestä
Takaa
Alakerta
Yläkertä

Toinen projektini on Faba linna. Linna on tehty vanhasta muovisesta lelulinnasta joten kaikkea en ole itse tehnyt. Rakennelma koostuu muurin kappaleista joita voi koota haluamaansa järjestykseen, joten sitä helpompi kuljettaa ja sopii sekä isoihin että pieniin peleihin. Linna on siis vielä kesken.

Kuvat:
Edestä
Neliö
Ylhäätä
Linna koko komeudessaan

Lopuksi kuvia vasta valmistuneesta pelipöydästä. Pöytä on niin uusi että sitä ei ole ehditty vielä testaamaan.

Kuvat:
Pöytä
Maaston kanssa

Pöytä maksoi vain noin 30e. Materiaaleina on käytetty filmivaneria(122 cm x 190 cm), Hiekkaa, mustaa spaytä, valkoista maalia sekä static grassia. Pöydän koko on muuten virallinen 4 ft. x 6 ft. .

Sitten vain kommenttia tulemaan. Uusia ideoita majataloon rakentamiseen kaivataan.
Nääs.
Sigu7
Viestit: 131
Liittynyt: Ti 17.01.2006 16:13
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Sigu7 »

linna taitaa olla jonkun valmistajan lelu linna näyttää samalta minkä määkin olen ostanut figuiluun
Arctico
Viestit: 685
Liittynyt: Su 02.10.2005 15:43

Viesti Kirjoittaja Arctico »

asdasdasda
Viimeksi muokannut Arctico, Pe 14.03.2014 13:04. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Avatar
Cait Sith
Viestit: 91
Liittynyt: Su 05.11.2006 11:02
Paikkakunta: Ruutana, Tampere, Suomi, jokin Pallukka..

Viesti Kirjoittaja Cait Sith »

Ihan hyvää työtä, tuo majatalo on hyvin tehty, mutta tuo pelipöytä näyttää jotenkin kuolleelta, mutta hyvältä näyttää.
Avatar
esko
Viestit: 611
Liittynyt: Ke 15.11.2006 18:39
Paikkakunta: Kuopio
Viesti:

Viesti Kirjoittaja esko »

Saattaa tulla vähän myöhässä mutta...


Majatalo
Njaah... ... Hyvä ulkokuori ja yläkerta mutta alakerta oli vähän kolkko.
linna
WOU ISOLL IILLÄ
maasto
Melko synkkä, mutta jos väsäisit pari tulivuorta (pieniä) kraatereita ja muuta "Mordor" kamaa, vois siitä tulla todella hyvä taistelu kenttä ogreille/örkeille/dark elffeille vs High elffeille.

Hommas kuitenkin osaat!
Welcome to the jungle.
Avatar
Raistlin Majere
Viestit: 427
Liittynyt: Su 26.02.2006 16:51
Paikkakunta: Järvenpää

Viesti Kirjoittaja Raistlin Majere »

Älä laita majataloon asiakkaita, ainakaan sellaisia joita ei saa pois. Näyttäisihän se vähän oudolta, jos keskellä taistelutannerta olisi iloinen majatalo ankanpää ja hilpeä baarimikko Tom:D Hylätty majatalo kuulostaa paremmalta:D siihen voisi vielä lisätä jonkun kyltin joka kertoo baarin nimen. Muuten se on upea:D linnakin on hieno, mutta maasto vähän kärähtäneennäköinen.
W.A.R is coming and i'm soooo waiting for it!!
Late M
Viestit: 1863
Liittynyt: To 22.01.2004 11:58
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Late M »

Maasto tosin näyttää pienemmältä kuin 4x6. Muuten sangen kelvollinen kaikessa yksinkertaisuudessaan. Maaston kanssa oikein mainio.

Linna näyttää aika pieneltä. Kaipailisin kuvaa siitä figujen kanssa että näkisi kokoeron.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maastot ja pelipöydät”