Sivu 1/2
Lizzut uusiutuvat?
Lähetetty: Ti 26.12.2006 10:49
Kirjoittaja Jhep
Tietääkö kukaan uusiutuvatko lizzut 7. ediikkaan ja koska?
Re: Lizzut uusiutuvat?
Lähetetty: Ti 26.12.2006 10:53
Kirjoittaja Xenon
Andromalius kirjoitti:Tietääkö kukaan uusiutuvatko lizzut 7. ediikkaan ja koska?
Eiköhän ne uudistu, mutta kaikki ajallaan. Turhaa noita on kysellä kun järjestystä ei tiedä tarkalleen kukaan. Seuraavaksi tulee empire, sitten ehkä high elffit.
Todennäköisesti saat vielä ainakin vuoden tai muutamankin odotella uusia liskoja.
Lähetetty: Ti 26.12.2006 12:27
Kirjoittaja Tyranni
Ja helffien jälkeen tulee ainakin VC, Delffit, Skavenit(kait), toivottavasti Ok
Lähetetty: Ti 26.12.2006 13:35
Kirjoittaja Lihamestari
Tyranni kirjoitti:toivottavasti Ok
Tota, onko sulla hajuakaan missä järjestyksessä nuo Ogret tulivat? Kolmanneksi uusin Armybook? Halooo?
Lähetetty: Ti 26.12.2006 13:53
Kirjoittaja Oikolukuhirvi
Ehkä ok ei tarkota aina Ogre Kingdomseja?

Lähetetty: Ti 26.12.2006 13:54
Kirjoittaja Lihamestari
Oikolukuhirvi kirjoitti:Ehkä ok ei tarkota aina Ogre Kingdomseja?

Paitsi että kyseinen kaveri (Tyranni) pelaa niillä, huom. myös sana "toivottavasti" lyhenteen edessä.
Lähetetty: Ti 26.12.2006 13:55
Kirjoittaja Oikolukuhirvi
Ehkä hän oli huolissaan siitä järjestyksestä johon oli luetellut eri armeijoita?

Lähetetty: Ti 26.12.2006 13:56
Kirjoittaja Tyranni
Ainahan voi toivoa

Lähetetty: Ti 26.12.2006 14:16
Kirjoittaja Hands_of_blue
Tyranni kirjoitti:Ainahan voi toivoa

Saako kysyä miksi haluaisit niiden uudistuvan? Ne ovat tietääkseni kuitenkin aika hyvin ajan tasalla ja joutuisit hankkimaan uuden armybookin.
Lähetetty: Ti 26.12.2006 16:40
Kirjoittaja Jarva
Ja helffien jälkeen tulee ainakin VC, Delffit, Skavenit(kait), toivottavasti Ok
Itse olen kuullut hieman saman tapaista, paitsi että Helffejä ja Skavenia ei vielä uusittaisi tuossa vaiheessa, vaan uusintajärjestys menisi näin: Vampire Counts (joskus kesällä tai syksyllä 2007), Dark Elves (loppuvuodesta 2007), Tomb Kings (...joskus), Kaaos (n. 2-3 vuoden sisällä).
Muistaakseni eräs GW:n tyyppi mainitsi että Hordes of Chaosin ja Beastmenien kirjat yhdistettäisiin yhdeksi, isoksi armeijakirjaksi, kun molemmat uusitaan samaan aikaan. Sekä Delffit olisivat kuulemma "luisumassa" enemmän Kaaoksen puoleen.
Lizardmenit tulevat jossakin vaiheessa edellä mainittujen jälkeen, mutta kuten jo sanottiinkiin:
...järjestystä ei tiedä tarkalleen kukaan...
...joten minäkin olen luultavasti "jonkin verran" väärässä.
Lähetetty: Ti 26.12.2006 17:20
Kirjoittaja Kheirakh
Ööö.. Warseerissa on ollut paljon puhetta, että Helffit tulee empiren jälkeen, joskus kesällä. Sitten kesällä tulee myös se kesäkampanja (nemesis crown, mikä lie). Syksyllä ilmestyy uudet Vampire countit ja luultavasti keväällä 2008 delffit tai jotain.
Olis ihquu jos delffit tulis jo vuonna 2007, mutta ainakin druchii.netin monthly lehdessä (siis se viimeisin) oli juttua, että Gaw on sanonut seuraavaa: Empire, orcs and goblins, high elves ja vampire counts tehdään ennen muita armeijoita.. En jaksa iskeä linkkejä, etsikää itse vihjeitten perusteella, jos kiinnostaa.
Lähetetty: Ti 26.12.2006 21:02
Kirjoittaja Tyranni
Draven kirjoitti:Tyranni kirjoitti:Ainahan voi toivoa

Saako kysyä miksi haluaisit niiden uudistuvan? Ne ovat tietääkseni kuitenkin aika hyvin ajan tasalla ja joutuisit hankkimaan uuden armybookin.
Rhinox Riderit laillisiksi ? Enemmän specialeja ? Gnoblar hero ?
Lähetetty: Ti 26.12.2006 21:48
Kirjoittaja Executioner
Jarvis kirjoitti:
Sekä Delffit olisivat kuulemma "luisumassa" enemmän Kaaoksen puoleen.
No voi helvetin helvetti. Nyt kyllä nakertaa niin, ettei mitään rajaa. Eikö se GW osaa KOSKAAN tehdä mitään oikein!?
Lähetetty: Ti 26.12.2006 22:20
Kirjoittaja Kheirakh
Executioner kirjoitti:Jarvis kirjoitti:
Sekä Delffit olisivat kuulemma "luisumassa" enemmän Kaaoksen puoleen.
No voi helvetin helvetti. Nyt kyllä nakertaa niin, ettei mitään rajaa. Eikö se GW osaa KOSKAAN tehdä mitään oikein!?
Jarvis, mitkä on sun lähteet tuohon väitteeseen.. Druchii.netissä moiselle syljetään aika paljon, vaikka ei toi mua haittais.. Tosin nurglea palvovat haltiat tuntuu jo mahan pohjassa pahalta..
Lähetetty: Ke 27.12.2006 00:34
Kirjoittaja DeathWizard
Kuvitelkaa Nurglea palvovien puolimätien Delffien massahyökkäys... Ja tällöinhän ne saattaisivat saada T4!!! Ei helevetti. Vatsaa vääntää myös minulla.
Lähetetty: Ke 27.12.2006 00:58
Kirjoittaja Pegar
Eiköhän nuo nyt sen verran rajaa pidä hommassa, että jos delffit kaaokseen ajautuu niin sitten Slaaneshiin, kuten entinen SoC-lista vihjailee.
...toivottavasti.
Lähetetty: Ke 27.12.2006 01:12
Kirjoittaja Executioner
Pegar kirjoitti:Eiköhän nuo nyt sen verran rajaa pidä hommassa, että jos delffit kaaokseen ajautuu niin sitten Slaaneshiin, kuten entinen SoC-lista vihjailee.
...toivottavasti.
KERETTILÄINEN! Slaanesh on heikko! Liha on heikko! Mustat haltiat EIVÄT KOSKAAN vajoa Laaoksen palvelijoiksi, varsinkaan saastaisen Slaaneshin!
Tzeentch kyllä kelpaisi..
Mutta EI Kaaosta! Paitsi, jos se on Khaine. Olisi kiva, jos GW tekisi Druchiille jotain kivoja erikoissääntöjä, jotka liittyisivät jotenkin Khainen aspecteihin. Iron Panther antaa lisää dispel diceä, High-Handed Executioner hahmolle Killing Blow'n jne.
Lähetetty: Ke 27.12.2006 01:22
Kirjoittaja DeathWizard
Viestisi on melkoisen ristiriitainen, eikös?
Ei kaaosta. Kultit joo, muuten ei.
Lähetetty: Ke 27.12.2006 01:32
Kirjoittaja Executioner
DeathWizard kirjoitti:Viestisi on melkoisen ristiriitainen, eikös?
Ei kaaosta. Kultit joo, muuten ei.
Khainen kultit ovat eri asia kuin Kaaos. "Kaaoksella" lähinnä tarkoitin noita Neljää, en Khainea, Morai-Hagia(?) tai muita. Witch Elfit saisi kyllä heittää roskikseen, tai suunnitella kokonaan uusiksi.
Lähetetty: Ke 27.12.2006 12:22
Kirjoittaja Jarva
No niin lapset, rauhoittukaapas nyt. Ei Delffeistä mitään pesunkestäviä kaaoksen palvojia ole tulossa. He oppivat vain valjastamaan kaaoksen mahdin paremmin omiin tarpeisiinsa uudistuksensa myötä.
Lähdettä en enää löytänyt näille uudistushuhuille, sillä luin ne jostain GW:n haastattattelujutusta muutama kuukausi sitten. Juttu on kai kadonnut jonnekin bittiavaruuteen.
Mutta saattaahan se olla niin että ne GW:n tyypit juuri ennen Delffien uudistusta lyö meitä lusikalla silmään ja huutaa: "Ähäkutti, senkin ronkelit, vedimme teitä höplästä! HAHAHAA!". Tiedä siitä sitten.