Sivu 1/1
Tartten officerit, mut mistä löydän?
Lähetetty: Ke 01.08.2007 10:47
Kirjoittaja LaGas
IG:n armeijaan tarviin vielä 2x junior officerin ja 1 senior officerin HQ commandin johtoon. Mut mistä ne saa? Fantsussa myytävä, 11,50e maksava cadian officer paketti olis varmaan hyvä, mut en tiedä mitä siinä tulee. Sitten olis yli puolta kalliimpi, cadian HQ command. Mitäs siinä sitten tulee? Eli mikä olis nuista paras ratkaisu? Ja montako missäkin paketissa tulee ja mitä?
Re: Tartten officerit, mut mistä löydän?
Lähetetty: Ke 01.08.2007 10:57
Kirjoittaja Miguelder
Cadian Officer blisussa taitaa tulla kaks officeria ,voit käyttää näitä officereita joko ihan tavallisina squad leadereina tai vaikka heroic senior officerina jos haluat. Jos ostat näitä kaksi niin sinulla on neljä officeria ,eli ne mitä tarvitset ja yksi ylimääräinen. Siinä command squad paketissa tulee yksi officer ,medic , standard bearer ,vox operator , guardsman meltagunilla ja yksi haavoittunut.
Jos et tarvitse lippua , lääkintämiestä tai haavoittunutta niin kaksi officer blisteriä voisi olla parempi ostos(IMO) ,ainakin siihen nähden mitä sanoit tarvitsevasi ,mutta itsehän päätät.
Re: Tartten officerit, mut mistä löydän?
Lähetetty: Ke 01.08.2007 11:02
Kirjoittaja LaGas
Mut eikös basiliskissa tuu joku vastaava ukko?
Re: Tartten officerit, mut mistä löydän?
Lähetetty: Ke 01.08.2007 11:23
Kirjoittaja Half-breed
LaGas kirjoitti:Mut eikös basiliskissa tuu joku vastaava ukko?
Basiliskissä ei tule mitään upseeria, vaan siinä tulee tankkien
lisäosasprue, joka tulee ihan kaikissa IG:n tankeissa ja sen tankin komentajasta ovat monet konvertoineet itselleen upseeriston.
Esimerkki.
Re: Tartten officerit, mut mistä löydän?
Lähetetty: Ke 01.08.2007 13:55
Kirjoittaja LaGas
Täytyykö siinä basiliskin mukana sitten kulkea joitain ukkoja kun pelaa?
Re: Tartten officerit, mut mistä löydän?
Lähetetty: Ke 01.08.2007 14:00
Kirjoittaja meny
Ei tartte. Se on kuitenkin vehicle mitä tuhotaan ei sen miehistö
Re: Tartten officerit, mut mistä löydän?
Lähetetty: Ke 01.08.2007 18:53
Kirjoittaja Anaheim
IG kirjoitti:Ei tartte. Se on kuitenkin vehicle mitä tuhotaan ei sen miehistö
Ne crewman napit joita ehkä olette online storessa nähneet, johtavat kaukaiseen aikaan jolloin miehistö pystyi vielä pakenemaan räjähtävästä ajoneuvosta. Tai ainakin yrittämään.