murhaaja kirjoitti:voi teitä eldar faneja.
Kyllä, minäkin säälin heitä suuresti, vähintään yhtä paljon kun sokeita space mariinejen ville viisvee kannattajia jotka ajattelevat imperiumin propagandan mukaan.
murhaaja kirjoitti:minusta eldarit ovat pahoja koska niillä ei ole motiiveja miksi ne hyökkäävät. Ja saanen huomauttaa että eldarit hyökkäävät esm: jos planeettalla vaikka he eivät siitä hyötyisikään niin ne saattavat silti närkästyä siitä niin paljon että syttyy sota.
No voi harmi. Ja kukaan muuhan ei hyökkää jos heidän hallitsemalleen planeetalle hyökätään? Voin vakuuttaa, että jos eldar menettää jonkin takapajuisen kivipallon josta ei oikeasti voi hyötyä tai jolla ei ole strategista asemaa, ei se kiinnostaa taivashaltioita pätkääkään.
Sen sijaan jos imperiumi kokee vastaavan, tullaan lähettämään vähintään useita tuhansia sotilaita taistelemaan täysin merkityksettömästä kivippalosta, koska imperiumin ego ei kestä kolhuja.
murhaaja kirjoitti:Niin jos ne eivät ole pahoja niin ainakin hyvin ylimielisiä ja ne luulevat itsestään liikoja.
Ylimielisiä ja itserakkaita kyllä, mutta eivät luule itsestään liikoja. Ne puhuvat paljon omista vahvuuksistaan johtuen kulttuurieroista, eli he eivät tunne termiä "itsekehu haisee", mutta voin vakuutta että täysinkoulutettu eldarin sotilas vastaa taistelukentällä kahdeksaa kaartilaista.
murhaaja kirjoitti:
väitteeni siiutä että eldarit ovat pahoja perustuu siihen että ne saattavat hyökätä kaupunkiin, tappaa sieltä 10000 miljoonaa ihmistä vain että saavat yhden (kenties vain tunnearvoltaan)tärkeän esineen.
Miksi ihmiskunta ei sitten vain anna terraa pois, en näe silläkään muuta kun tunnearvoa. Jos joku menisi kukkoilemaan sinne, olen varma että puoli imperiumia olisi mobilisoitu ja hyökkäämässä. Mitä ne loput tekevät? Tähtäävät hyökkääjän pääkohteeseen vastaiskuun.
Ja ihan tiedoksi: Imperiumi tappoi heresyn aikana KOKONAISIA PLANEETTOJA tyhjäksi väestöstä, koska planeetalta peräisin oleva chapter oli kääntynyt kaaokseen.
murhaaja kirjoitti: Mielestäni pelin hyviksiä ovat mariinit, mariinit seisovat urheasti vaikka eldarien avatarin edesä, voitteko odottaa eldarilta moista urheutta.
LOL!!! Anteeksi, hajosin. Kyllä, jos sinusta urheutta on pelon puute, et sinä tässä elämässä pitkälle pääse. Haluatko listan mariini chaptereista jotka ovat kokeneet tuhonsa koska eivät osanneet oikeassa paikassa vetäytyä? Ja muistutan: Mariinit ovat synteettinen luomus, ase jossa paikattiin ihmisen heikkous.
murhaaja kirjoitti: Mariinithan ovat kuuluisia että ne seisovat viimeiseen mieheen kuolemaansa asti, kun taas eldari pötkii pakoon craftwoldiinsa.
Lähde?
murhaaja kirjoitti: kyllähän siinä eldarikin pelästyy kun sata kiloinen mariini köpöttelelee vastaa bolterit laulaen.
Veikkaan että sinä pelästyisit enemmän. Ja satakiloa taitaa olla alakanttiin jopa haarniskoimattomalla mariinilla.
murhaaja kirjoitti:
ette voisanoa että eldarit ovat hyviksiksi vain koska ne ovat vanhoja ja niillä on isot aivot.
Kuka on väittänyt eldareita hyviksi? En minä ainakaan. Minä olen väittänyt että eivät ne ole pahempia kuin kukaan muukaan.
murhaaja kirjoitti:kertokaa faktaa miksi muka elkdarit ovat ihmisiä hyvempiä, älkääkä vedotko niiden fiksuuteen kiitos.
Voi teitä viisveitä, menkää kouluun.
Hyvempiä. Tarkoitit
parempia kenties..? Jaahas, ja miksei, jos se niistä parempia tekee? Minä vetoan siihen, että ne taistelevat vain oman selviytymisensä, eivät kaikkien muiden lajien exoduksen puolesta.