Sivu 1/1
Flagellanttien kanssa onkelmia :(
Lähetetty: La 23.02.2008 22:32
Kirjoittaja jehuletti
Eli tuli ongelmia tutkiessani flagellanttien sääntöjä ja ne kuuluu: tappaako d3 flagellanttia itsensä joka vuoron alussa vaiko vain taisteluun mennessä? Ja että onko tuo itsemurhien aiheuttamat efektit pysyviä? Vastailkaattens
-jehuxor
Re: Flagellanttien kanssa onkelmia :(
Lähetetty: Su 24.02.2008 09:16
Kirjoittaja Ippe
Ellen ihan väärin muista(vasta aamukahvin juonut), Tuo "The end is nigh!"- sääntö otetaan closis vuoron alussa( siis jos haluaa käyttää sitä!), ja woundit, mitkä aiheutuvat itsensä piiskauksesta, eivät tule lasketuksi vihulaisen combat resoihin tai omien hyökkäysten määrään, mutta efektit(mitkä sitten ovatkaan) tulevat käyttöön VAIN sille closis vuorolle, ei siis koko pelin ajaksi.
Re: Flagellanttien kanssa onkelmia :(
Lähetetty: Su 24.02.2008 11:49
Kirjoittaja jehuletti
Lord of the Darkness kirjoitti:Ellen ihan väärin muista(vasta aamukahvin juonut), Tuo "The end is nigh!"- sääntö otetaan closis vuoron alussa( siis jos haluaa käyttää sitä!), ja woundit, mitkä aiheutuvat itsensä piiskauksesta, eivät tule lasketuksi vihulaisen combat resoihin tai omien hyökkäysten määrään, mutta efektit(mitkä sitten ovatkaan) tulevat käyttöön VAIN sille closis vuorolle, ei siis koko pelin ajaksi.
Thank you kind sir :D
Re: Flagellanttien kanssa onkelmia :(
Lähetetty: Su 24.02.2008 13:48
Kirjoittaja Oberon
Kannattanee huomata, että hate ei anna hyötyjä kuin ekalla rundilla, eli ei todellakaan välttämättä kannata uhrata porukkaa ihan mielettömästi..
Re: Flagellanttien kanssa onkelmia :(
Lähetetty: Su 24.02.2008 18:17
Kirjoittaja Ippe
Oberon_ kirjoitti:Kannattanee huomata, että hate ei anna hyötyjä kuin ekalla rundilla, eli ei todellakaan välttämättä kannata uhrata porukkaa ihan mielettömästi..
näinhän se on: "etua" kannattaa käyttää vain chargessa, jolloin saa +2 voimaan flaileista+hatred, ja kun on massaa on sen verran kasassa, että pari hullua ei heti alkuun tunnu missään.