Sivu 1/1

Kesä?

Lähetetty: Su 08.06.2008 04:05
Kirjoittaja Morhgoz
Mitenkäs on, pitäisi näin kesän kunniaksi järjestää jotain pelailusessiota Iisalmeen tai sonkajärvelle?

Re: Kesä?

Lähetetty: Su 08.06.2008 11:34
Kirjoittaja dead flesh penalty
Jos ehtii, niin aina sitä on hauska vähä pelailla. Sain nyt hankittua itävaltalaisia sen verran että pääsisin ottamaan matsia Sipin vallankumouksellisistakin. Confrohammasta vähä kolottaa kans.

Onko Iisalmen nuokkarin vuokrat noussu sen monttuhässäkän ohella? Sehän ei ollu viimesillä hinnoilla mitenkään mahotonta järkätä sinne yhen päivän tapahtumaa. Heinäkuussa on buukkaamattomia viikonloppuja pari (muistelen), joten joku pikkupelien päivä (tai kaks) voisi olla.

Re: Kesä?

Lähetetty: Su 08.06.2008 12:13
Kirjoittaja Jipe
Mulle ainakin kelpais. Haluisinkin päästä kokeileen FaBaa, ja pelaamaan Apocalypsee (mikäli jollakin on kirja). Eli olisiko ne Heinäkuussa ne päivät?

Re: Kesä?

Lähetetty: Su 08.06.2008 20:23
Kirjoittaja dead flesh penalty
Niinno, epäilen että heinäkuu voi olla paras aika kesälomaväelle, erityisesti lukio/koululaisille. Itselleni kävisi kyllä vaikka elokuun loppukin, heinäkuussa on kaikenlaista hommaa minkä tielle tulosta en osaa vielä sanoa mitään pitävää.

Re: Kesä?

Lähetetty: Pe 13.06.2008 12:07
Kirjoittaja Morhgoz
dead flesh penalty kirjoitti:Jos ehtii, niin aina sitä on hauska vähä pelailla. Sain nyt hankittua itävaltalaisia sen verran että pääsisin ottamaan matsia Sipin vallankumouksellisistakin. Confrohammasta vähä kolottaa kans.

Onko Iisalmen nuokkarin vuokrat noussu sen monttuhässäkän ohella? Sehän ei ollu viimesillä hinnoilla mitenkään mahotonta järkätä sinne yhen päivän tapahtumaa. Heinäkuussa on buukkaamattomia viikonloppuja pari (muistelen), joten joku pikkupelien päivä (tai kaks) voisi olla.
9 Euroo on kaikki tilat, ei vain Monttu... Lukiolta voisi saada halvemmalta. Tai sitten vuokrataan se Koljon virran rantasauna, se ois 24 €/vkr/päivä...
Jipe kirjoitti:Mulle ainakin kelpais. Haluisinkin päästä kokeileen FaBaa, ja pelaamaan Apocalypsee (mikäli jollakin on kirja). Eli olisiko ne Heinäkuussa ne päivät?
Fabaa vois pelata, Apocalypsekin löytyy...
dead flesh penalty kirjoitti:Niinno, epäilen että heinäkuu voi olla paras aika kesälomaväelle, erityisesti lukio/koululaisille. Itselleni kävisi kyllä vaikka elokuun loppukin, heinäkuussa on kaikenlaista hommaa minkä tielle tulosta en osaa vielä sanoa mitään pitävää.
Heinäkuussa ei mulla oikeastaan mitään, mutta elokuukin käy...

Re: Kesä?

Lähetetty: Pe 13.06.2008 12:24
Kirjoittaja dead flesh penalty
Rantasauna voisi muuten olla jopa parempi kuin nuokkari. Sinne on helppo laittaa pöydät ja tilan koko on varmaan aika oikeeta luokkaa. +sauna tietysti. 24€/päivähän on ihan nimellinen vuokra :o

Re: Kesä?

Lähetetty: Ma 16.06.2008 18:02
Kirjoittaja Messinar
Mielellään heinäkuussa, koska elokuussa painavat jo koulu ja ylppärit päälle. Muuten, miten kaukana se rantasauna on iisalmesta? Muistaakseni se on jonkun matkaa runnille päin. Right ?

Re: Kesä?

Lähetetty: Ma 28.07.2008 18:10
Kirjoittaja dead flesh penalty
Kuului sellaista että sitä saunaa ei vuokrata kuin koljonvirran henkilökunnalle, mikä varmaan vähän vaikeuttaa asiaa. Pienemmille peleille varmaan paikkaa saadaan muualtakin, kuvittelis..nuokkarille en tosin ainakaan minä oikein innostu sillä 9€/h mallilla.

Re: Kesä?

Lähetetty: Ti 29.07.2008 18:16
Kirjoittaja Messinar
Kysykää seurakunnalta. Siellä on ennenkin toiminut pienoismallikerho. Hinnasta en tiedä...

Re: Kesä?

Lähetetty: Ti 29.07.2008 18:30
Kirjoittaja Messinar
Messinar kirjoitti:Kysykää seurakunnalta. Siellä on ennenkin toiminut pienoismallikerho. Hinnasta en tiedä...
EDIT:Minulla on tuttu runnin koululla töissä, joka lupailu kysyä josko voisimme mennä sinne. Todennäköisesti saisimme paikan sieltä. Miltäs kuulostaa?

Re: Kesä?

Lähetetty: Ti 29.07.2008 23:18
Kirjoittaja dead flesh penalty
Runnin koulu? Eikös se ole se jossa taannoin pelattiin Kauhularppi?

Re: Kesä?

Lähetetty: Ke 30.07.2008 11:06
Kirjoittaja Messinar
Jep... suhteilla voisin viellä saada sen hieman halvemmalla. Ymmärtääkseni, emme tarvitse koko koulua, vaan esimerkiksi yhden ison luokan tai liikunta-salin, mikä on hyvä juttu.

Re: Kesä?

Lähetetty: Ma 15.09.2008 21:08
Kirjoittaja dead flesh penalty
Hei fak, kesä meni!? :O

Re: Kesä?

Lähetetty: Pe 19.09.2008 09:36
Kirjoittaja Messinar
Tarjoukseni on edelleen voimassa. Voin suostutella halvan, jopa ilmaisen tilan runnilta jos kiinnostaa.

Re: Kesä?

Lähetetty: Pe 19.09.2008 12:06
Kirjoittaja Jipe
Minua kiinnostas ainakin,

Re: Kesä?

Lähetetty: Su 21.09.2008 22:07
Kirjoittaja Messinar
Voin neuvotella uuden tilan, mutta en voi ryhtyä varsinaiseksi järjestäjäksi, koska asun muualla suomessa.