Sivu 1/1
Gandalf
Lähetetty: Ma 18.08.2008 20:49
Kirjoittaja Hihhuli
Ei ole paljoa täällä lotr- figuja näkynyt, jotenka tässä yksi:

tämän valitsin, koska on hienon näköinen ja suht helppo maalata, ja löytyi kaapin perältä.
tarkoitus oli treenata vähän noita glow-effektejä :)

kamera jostakin syystä muutti kuvan ensin tällaiseksi, mistä sainkin idean että voisin maalata tämän tällaiseksi, miltä se teidän mielestä näyttäisi?
Re: Gandalf
Lähetetty: Ma 18.08.2008 21:04
Kirjoittaja Sigvald
ihan ok nappi.viitta on ihan ok ,mutta sauva ja miekka on vähän suttuisia.sitten on vielä se että kaikki paitsi kasvot on samalla värillä maalattu(tulee fiilis että koko tyyppi on kiveä).ja kaipaisi minusta vähän enemmän hailaitteja.no makuasia.
Re: Gandalf
Lähetetty: Ma 18.08.2008 21:27
Kirjoittaja Barnabas
Tuo viitta on aika paksulti maalattu. Kannattaa ohentaa maaleja. Maalaaminen ilman ohentamista on sama asia kuin yrittäisit juosta ilman jalkoja. Glamdringin olisin myös maalannut eri tavalla. Nyt se näyttää kiveltä.
Re: Gandalf
Lähetetty: Ma 18.08.2008 21:50
Kirjoittaja Käyttäjä Tunnus
Nappisuoritus. Siinä on käytetty maaleja ja sen kyllä huomaa. Myös pensselit ovat olleet hyötykäytössä. Tätä lisää.
Re: Gandalf
Lähetetty: Ti 19.08.2008 14:20
Kirjoittaja Hihhuli
maalien paksuus johtuu siitä rttä olen laiska, olen maalanut tuon nyt kolmanen kerran, mutta en ole jaksanut poistaa maaleja, jos sen vielä kerran maalaan niin sitten laitan kyllä ensin liukenemaan ;D