Sivu 1/1
WoC vs. Wood elves, dwarves
Lähetetty: To 20.08.2009 21:00
Kirjoittaja Teknik
Otsikko kertoo kaiken! Mitä yksiköitä, markkeja ja sankareita kannataisi käyttää. Kyllä, juustoa saa ehdottaa (oikeastaan melkein pitää ehdottaa). ;D
Re: WoC vs. Wood elves, dwarves
Lähetetty: To 20.08.2009 21:14
Kirjoittaja Runt
Helpottaisi paljon jos kertoisit pisterajat sekä hieman siitä mitä vihollinen peluuttaa.
Eli muutamat perusasiat kuntoon niin apua tulee huomattavasti helpommin. Samalla kannattaa mainita mitä itse on tottunut peluuttamaan ja sen pohjalta lähteä rakentamaan armeijaa joka tukee omia taktisia valintoja pelikentällä.
Re: WoC vs. Wood elves, dwarves
Lähetetty: To 20.08.2009 21:43
Kirjoittaja Teknik
Peli on 1500 pistettä.
En tiedä mitä vihollinen epluuttaa, vain organ gunin voisin aavistaa tulevan...
Re: WoC vs. Wood elves, dwarves
Lähetetty: Pe 21.08.2009 14:57
Kirjoittaja Juige
1k peleissä olen itse ainakin dwarffeja vastaan jyrännyt 5 nurgle knightilla ja juggeri exalla. Kaikki muu ollut lähinnä piste täytettä tai screenaus unitteja!
Elikkä exalle khornen merkki, juggeri ja flail. Tältä löytyy kestoa ja isku tehoa (eikä ole niin kamalan kallis). Toki Disci exa flaililla voisi toimia ihan hyvin metsästämässä sotakoneita (halvempi kuin juggeri hero)!
ritareille pelkkä nurglen merkki ja torvi. Nämä kestää kaiken perus ampumisen paremmin kuin hyvin!
1500pts kun on käytössä niin kai sinne voisi iskeä vaikka tzeentchin ritarit lipulla ja blasted standardilla toiseksi jyräksi.
Re: WoC vs. Wood elves, dwarves
Lähetetty: Ti 25.08.2009 19:03
Kirjoittaja jupu_pupu_mies
nurglen ritarit frenzy bannerilla ja khornen ritarit... heppa maroja, koiria bösbi, ja perus lordi kummallakin hepat... porukka lähtee vaan ajelemaan näitä päin koirat estää welffien härö yksiköitä huijjaamasta ritareita metsään.
Re: WoC vs. Wood elves, dwarves
Lähetetty: To 27.08.2009 11:56
Kirjoittaja IRiaD
jupu_mies kirjoitti:nurglen ritarit frenzy bannerilla ja khornen ritarit... heppa maroja, koiria bösbi, ja perus lordi kummallakin hepat... porukka lähtee vaan ajelemaan näitä päin koirat estää welffien härö yksiköitä huijjaamasta ritareita metsään.
Jiihaa, jupu tulee taas tarjoamaan säkillistä sitä itseään. Jos seuraavalla kerralla vaikka ehdottaisit jotain muuta kuin sitä samaa listaa mitä x muussakin tapauksessa? En kyllä perkeleelläkään menisi väittämään frenzyttävät ritarit on mitenkään loistavia valintoja welffejä vastaan.
Koirat estää welffien häröyksiköitä huijaamasta ritareita metsään? Mitäh... Jos ne wood elffit istuu siellä metsässä, niin valinnanvaraa on aika marginaalisesti. Ja ne tosiaan on wood elffit, että longbowit voi lakasta ne rakit siitä aika siististi ja aika nopeaan. Muutenkin koko taktiikkaehdotus on kuin suoraan jostain kaupan hyllyltä, jos pyydetään armeijakohtaista tavaraa niin annetaan niitä eikä geneeristä moskaa.
Re: WoC vs. Wood elves, dwarves
Lähetetty: To 27.08.2009 12:41
Kirjoittaja santso
noh ainakin kun viimeksi pelasin kaaosta vastaan welfeillä niin se meni heppamarojen ja koirien lakasuksi vuorolla 1 (vastustaja alotti), sitte vaan pyörimään knihtien ympärille(tonnin peli). joku lentävä iso mörkö pitää welfejä vastaan olla, hyvin haarniskoidut yksiköt jotka pysyvät kontrollissasi ovat pop, heavy magiaa ja paljon.
siinä olis voiton avaimet.
Re: WoC vs. Wood elves, dwarves
Lähetetty: Ti 01.03.2011 14:47
Kirjoittaja Pleopardi
kahdenkymmenen hilpari-kilpiwarru blokkeja mark of nurglella ja paljon nurglen sortsisörtsejä, ja jätti tai spavneja.
Hilpariwarrut jyrää eteenpäin ja imee tulta, sörtsit tähtää raskaisiin joukkoihin, ja spawnit/jätti flankkaa.
Re: WoC vs. Wood elves, dwarves
Lähetetty: Ti 01.03.2011 15:48
Kirjoittaja smaxx
Mikä on ankarasti kielletty Sotavasarassa:
* Nostaa vanhoja ketjuja joihin sinulla ei ole mitään todella uutta sanottavaa.