Sivu 1/1

Tervehdys

Lähetetty: La 16.01.2010 10:00
Kirjoittaja Jehufal
Hyvää päivää!

Teillä on tämmönen peliporukkaki kasassa täällä, oonko ymmärtäny oikein että muutki lähiseutujen ihmiset ku vain nimenomaan sjokelaiset ja kauhajokelaiset saa liittyä? Itte oon Kurikasta kotoisin ja ollaan kehitelty kaveriporukalla pienimuotoista peliporukkaa kasaan (sillai virallisesti), mutta ku kenelläkään ei ole aikaa puheenjohtaa niin haaveeksi on jäänyt.

Nyt ku tämän näin niin pakkohan sitä on kysyä, että kuinka tiivis tämä teidän porukka on? Tarkoittaen sitä, että onko teillä joku jäsenmaksu, pääsykokeet jne.? Ja onko jäsenyydestä jotain "hyötyä" (kimppakyytejä turnauksiin, jne)?

Mä spottasinki jo teidän paita-topicin, mutta mitää ilmoittautumislomaketta en kyllä löytäny...

-Autarch Jehufal, Jarkko

Re: Tervehdys

Lähetetty: La 16.01.2010 11:22
Kirjoittaja ZyDec0
No jos nyt tähän ensimmäisenä tartun.

Tervehdys vain!
Kyllä, peliporukassa on muunkin paikkakunnan asukkaita kuin Seinäjoen ja Kauhajoen. Nimi kuitenkin keskittyi noihin kahteen paikkakuntaan ehkä juuri siksi, että noilta paikkakunnilta oli se aktiivisin porukka, kun siis katsotaan ketä on usein keitaalla ja järkkäämässä turnauksia yms.

Nykyinen SeKalaisten porukka on käsittääkseni tähän muotoonsa kehittynyt n. 1,5 vuoden aikana. Pidimme yhdistyksen perustamiskokouksen loppusyksystä ja paperit on lähetetty. Yhdistykseen valittiin erinäisiä vastuuhenkilöitä tuossa kokouksessa. Käsittääkseni hakemusta ei vielä ole kuitenkaan käsitelty ja sitä tässä nyt odottelemme. Sen jälkeen se on virallista.

Tuosta uusien jäsenten hankkimisesta/ottamisesta perustamiskokouksessa oli jotain puhetta, mutta tarkemmin en nyt muista, mihin päädyimme. Ymmärtäisin kuitenkin, että mitään tavatonta estettä peliporukkaan tulemiseen ei ole. Jäsenmaksusta päätetään sitten vuosikokouksessa, kun vahvistus yhdistyksen olemassaololle on saatu.

-Jussi / SeKalaisten varapuheenjohtaja

Re: Tervehdys

Lähetetty: La 16.01.2010 15:55
Kirjoittaja IRiaD
Minulle on lähetelty aiheesta useammankinlaista yksitysiviestiä, jotka koskivat juurikin SeKalaisiin liittymistä. Tiedoksi siis, että virallinen porukka on muodostumassa, hitaammin tai vähemmän hitaammin, mutta muodostumassa kuitenkin. Siihen asti ihmiset saavat ihan vapaasti pelailla porukan turnauksissa yms., ja jäsenyys SeKalaisten riveissä ei ole mitenkään pakollinen, joskin kannattava, ominaisuus paikalliseen figuskeneen osallistumisessa.
Jehufal kirjoitti: Nyt ku tämän näin niin pakkohan sitä on kysyä, että kuinka tiivis tämä teidän porukka on? Tarkoittaen sitä, että onko teillä joku jäsenmaksu, pääsykokeet jne.? Ja onko jäsenyydestä jotain "hyötyä" (kimppakyytejä turnauksiin, jne)?
Tällä hetkellä eniten hyötyä SeKalaisiin kuulumisesta ovat juurikin kimppakyydit ja taistelutarvikkeen alennukset. Virallisia jäsenia tosin on vielä muodostumisvaiheessa hieman huono lisäillä, mutta kevään aikana senkin mahdollisuuden pitäisi aueta :)

Tervetuloa siis mukaan toimintaan!

Teemu, SeKalaisten FB-vastaava ja foorumiadmin.

Re: Tervehdys

Lähetetty: La 16.01.2010 15:57
Kirjoittaja Dark Elf69
Kyllä turnauksiin on kimppakyytejä on ollut jonkin verran ja meidän pienissä turnauksissa on se 3e pääsymaksu ja pallkiot saa crediitteinä pelikeitaalle. Turnauksia on aktiivisimmillaan ollut 2 viikon välein. Mitään pääsykokeita ei meillä ole että saa tulla ihan vapaasti pelaamaan turnauksiin kunhan ilmoittelee vain tuolostaan kyseisen turnauksen topicciin.

Re: Tervehdys

Lähetetty: Ma 18.01.2010 14:32
Kirjoittaja Seraphi
Tervetuloa minunkin puolesta.

Kaikki ovat tervetulleita tosiaan pelaamaan ja hengaamaan. Ei tartte mistään hätäillä ja ressaalla. Ja jos tekee mieli pelata, nii haastetopicciin vaan haasteita peliin ja vaikka yv:täkin jos haluaa pelata jotakuta vastaan tai on kysyttävää SeKalaisten jäseniltä tai muilta janttereilta.

t: SeKalaisten Kuvituksen ja nettisivujen vastaava

Re: Tervehdys

Lähetetty: Ma 18.01.2010 15:44
Kirjoittaja santso
Juu tervetuloa vaan. Ajattelinki että koska kurikkalaiset tänne eksyy kun kuitenkin tiesin, että sielläkin päin on pelaajia.

Mukaan vaan pelailemaan, kaikki turnaukset yms. ilmotetaan täällä sotavasarassa ja pelejä muiden kanssa saa tosiaankin sovittua tuon haastetopicin kautta.

t: Santeri, SeKalaisten marginaalipelien vastaava