"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

2600 Uusia petoja

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Avatar
Isompi Arska
Viestit: 1406
Liittynyt: Ke 21.03.2007 22:34
Paikkakunta: Helsinki

Re: 2250 Uusia petoja

Viesti Kirjoittaja Isompi Arska »

HE-man kirjoitti:Tosta listasta: Jos kerta pisteitä vielä riittää niin wargorille kärri alle ja Pumbaa pöydän takana! Harpyjen scoutti näyttää paperilla kans aika coolilta.
Näkisin scouttaavat harpyt lähes pakollisina jos sankareita pelaa kärryissä, ta aikoo ttaa pumbacartteja hiukan enemmän kuin yhen. Scoutti on vaan aika helvetin WIN tollaselle yksikölle, sotakone saa yhden vuoron ampumista, ja ensimmäisellä vuorolla voi helposti piilotella kaikilta vaarallisilta vekottimilta
Juhaaha
Viestit: 1831
Liittynyt: Ma 07.11.2005 20:10

Re: 2250 Uusia petoja

Viesti Kirjoittaja Juhaaha »

noniin.

kirja tuli, 53pts meni yli joten piti 1 mino puottaa.

Charactereiden chariotit vie vissiin sit omat slottinsa? ainakaan kirjasta en löytänyt mitään sanois etteivät vie.

Isolla shamaanilla oon miettinyt onko toi Hunting Spear oikeesti nyt sit hyvä. Vissiin kuiteskin liikkeestä ja long rangesta ottaa miinusta, ei ole siis thrown weapon?
Jagged dagger+ slugskin vois olla ihan jees sille. Tällöin pitäs sit hagtree puottaa..

Täytyy tuota Staffia koittaa läpällä peluuttaa, mut tilallehan sille vois ottaa vaikka rullan, tai chalice of dark rainin
Jara- kirjoitti:
amis kirjoitti:... Onko se sitten "taidoistani" (vai nopistani :D) vai aivan jostain muusta kiinni?.
Se, että pärjäät pelimestan turnauksissa johtuu siitä, että ne ovat pelimestan turnauksia :)
Avatar
Isompi Arska
Viestit: 1406
Liittynyt: Ke 21.03.2007 22:34
Paikkakunta: Helsinki

Re: 2250 Uusia petoja

Viesti Kirjoittaja Isompi Arska »

Chariotit ostetaan kiinteellä pistehinnalla mounteiksi, niitä ei valita samalla tavalla kuin vanhassa kirjassa kärry oli coreyksiköitä mountteinakin, koska ne valittiin beast units -kategoriasta. Nyt ne on vain mounttioptioita.

Spear on kyllä melko epäselvä, RAWinahan se ei ole heittoase, mutta RAWina ambushikaan EI ole 1:1. Kyllä kuitenkin veikkaiin että Fail Kelly luuli että sana "thrown" on tarpeeksi selvä -.-

Hagtree ei ole todellakaan korvattavissa puukolla. Petomaagit on kuitenkin on nykyisin paskoja combatissa, sekä niillä ei ole kauheesti spellejä jota combatissa voi hyvin heittää.
Chalice tosin ihan hyvin on parempi kuin staffi.
Juhaaha
Viestit: 1831
Liittynyt: Ma 07.11.2005 20:10

Re: 2600 Uusia petoja

Viesti Kirjoittaja Juhaaha »

muutin listan sit 2600pts ETC listaksi, ungoreja& pumbia lisää, harpyt sai sen scoutin
Jara- kirjoitti:
amis kirjoitti:... Onko se sitten "taidoistani" (vai nopistani :D) vai aivan jostain muusta kiinni?.
Se, että pärjäät pelimestan turnauksissa johtuu siitä, että ne ovat pelimestan turnauksia :)
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”