Kyllä sitä aikaa aina kuluu jonkinverran maalasipa figuja taikka tekisi maastoa. Pahvin päällä on Kodin yleistasoitetta merkiltään Sanera.Taarne kirjoitti:Wow! Kyllä kelpaa katsella - ja tuota Finlandburgia on kyllä pakko hieman apinoida, kun maastoa pitäisi saada, ja itselläni on Empiren armeija odottamassa maalausta.. Heh heh.
Hmh.. Tuon tekemisessä on kyllä varmaan aivan törkeästi mennyt aikaa, nuo talothan on kaiken rakentamisen yms. lisäksi maalattu erittäin hyvin. Huh.. Mitä olet muuten käyttänyt noiden pahviseinien teksturointiin?
Argonathin galleria. (maastoa paljon lisätty)
Mikä tahansa väri on hyvä väri kunhan se on musta*
-
The Scientist
- Viestit: 736
- Liittynyt: To 12.06.2003 12:57
Todella tyylikkäitä maastoja kyllä! Figut ikävä kyllä jäivät aika toissijaiseksi maastojen rinnalla (vaikka figutkin kauniita olivat). Millä väreillä oot saanu noin hyvää aikaseks noihin taloihin ja kallioihin? Ihanko citadelia oot sutinu, vai jotain muuta?
Ja miten noi kalliot on muuten tehty? Lähinnä, että mistä materiaalista.
Ja miten noi kalliot on muuten tehty? Lähinnä, että mistä materiaalista.
"meillä ei ole mitään niin suurta sosiaalista ongelmaa, ettei sitä ratkaistaisi parilla tuhannella sotilaalla"
Kalliot on pääosin tehty Kaarnasta (luonnosta poimitusta että eläinliikkeestä ostetusta), kipsistä, tasoitteesta, DAS massasta ja betoni murskasta. Maalannut olen Citadelilla ja Vallejolla joista jälkimmäinen on mielestäni parempaa koska purkissa tulee enemmän maalia ja se peittää paremmin.
Mikä tahansa väri on hyvä väri kunhan se on musta*