Minun ei kannata tässä mennä mitään sanomaan... Mää kuitenki oon vahavasti sitä mieltä että Imperial guardmanit. Ne saattavat peräti voittaa SMarsujen Assault porukan. Kannattaa uskoa, testattu juttu.
Chargettava sm veteran squad. Sillä on katsos furious charge, joten mukaan saa mm. Power weaponin, lightning clawit ja power fistin jos ottaa jonkun noista sergeantille. Sitten koko ryhmälle saa vielä t-honorssit. Aijai.
Tai sitten vain luonnollisesti Hive tyrant kahden tyrant guardin kanssa. voi meitä.
tämä siis vain oman kokemukseni pohjalta, nämä on toiminut/tappanut itsenikin.
hevi on kuin luoti tai moukarinisku, se vain kolahtaa koviin jätkiin.
SM Command Squad. Squadissa pitäs olla erikois äijistä ainaki Chaplain ja Apothecary. Litanies of Hate on Furios Charge mukaan lukien aika pirun tehokas Pisteissä tästä squadista saa aika pirun kalliin jos ottaa kaikki mahdolliset erikois vouhottimet...
Jomps kirjoitti:no kyllä ne [seer council] hintansa maksaa takaisin jos pääsevät lähikseen... =p
Seer coucilin heikoin kohta onkin se, että niiden lähistelyn vastustaja voi hyvin skipata. Heittää jotain halpaa, kestävää kuraa niiden niskaan niin johan pysyy kauan kiinnitettuinä, eikä varmasti saa pisteitään takaisin lähellekään. Sitten vielä on mahdollisuus ajaa vähälukuisen councilin Ld alas isolla massalla, jos vain voittaa combatin. Seer council on kestävä mutta tappaa todella huonosti.
Jomps kirjoitti:no kyllä ne [seer council] hintansa maksaa takaisin jos pääsevät lähikseen... =p
Seer coucilin heikoin kohta onkin se, että niiden lähistelyn vastustaja voi hyvin skipata. Heittää jotain halpaa, kestävää kuraa niiden niskaan niin johan pysyy kauan kiinnitettuinä, eikä varmasti saa pisteitään takaisin lähellekään. Sitten vielä on mahdollisuus ajaa vähälukuisen councilin Ld alas isolla massalla, jos vain voittaa combatin. Seer council on kestävä mutta tappaa todella huonosti.
No kyllä se 10 vahvuisen immortal ryhmän tappoi mennen tullen...
ja kun niitä pystyi viellä muistaakseen fleet of foottaamaan.
on se kallis mutta kyllä se menee ihan mistä tahaansa läpi jos siitä closis porukan tekee. no ei ehkä monoliitistä... mutta kuitenkiin. =)
Mutta kyllä se tulee aivan pirun kalliiksi
Jos hintaa ei katsota, kovimman joukon saa Kaaoksen valituista. Ensin ampuvat vihollisarmeijan kuoliaaksi, sitten hakkaavat sen kuoliaaksi ja sen jälkeen muuttavat sen spawneiksi. Eivätkä siltikään maksa itseään takaisin.
8 Chosen Aspiring Championia
8 mark of khornea
8 chaos bikeä
8 axe of khornea
8 rage of khornea
8 furious charge veteran skilliä
ja nyt jos ei oo menny IHAN vituillee laskut ni se on 720
eli hinta/laatu suhdettahan tässä haetaan.. kovimpia ovat varmaan demoni prinssi tai sitte daemonettet/letterit tai vastaavat. esimerkiks semmonen 200 pts "hirmu" seer council ei kyllä oo mun prinssille kertaakaa saanu mitää muuta aikaseks ku vähän hidastumaan vauhdin
Veikkaanpa vain, ettei yhtään mikään noista tasapisteillä voita Nightbringeria assaultissa. Paitsi ******in moisella tuurilla. Ja luonnollisesti, kyseinen tappelu alkaa suoraan assaultista, alussa vain heitetään chargea.
mutta nightbringerissäki on se ongelma että se tulee vaan sen 6" päälle.. eli pääsee tosi heikosti lähistelemään.. Siksi juurikin itse suosin lähinnä lentäviä/fleettaavia lähistelijöitä.
Nurgle Chaos Liutenant Manreaperilla, D. Strenghtillä ja D. Speedillä. Murhan määrällä ei ole rajaa, kun halvahko charru pääsee 19-24 tuuman päähän lyömään chargessa 4+D6 S5 powerweaponlyöntiä.