Hyvän näköisiä nuo turbo-laserit Warlordin katolla? Mistä nuo tarkkaan ottaen ovat peräisin? Olen suunnitellut parin vanhan muovi-Warlordin modernisointia juuri tuolla aseistuksella, mutta turbo-laserien saatavuus on huono. Onko se oikean käden blasterikin tau-alkuperää?
Tauaseet sopivat kuin nyrkki silmään, onnittelen. Koppakuoriaissotalordi sopii näiden SG:n Warhoundien kanssa paljon paremmin kuin Lucius Pattern Warlord jota tällä hetkellä myydään. Löytyy tuollaisia minultakin, ja vielä kaksin kappalein.
Maalaus on hienoa, ja hieman epätasainen korostus tuo jäämäisen "camon" (vaikka turhahan sellainen on tuon kokoisela vehkeellä).
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.
Gatling Blaster (Tau Burstcannon)
Turbo Laser-Destructor (2 * Tau Flamethrowerien kärkiosa + 1 * Tau Flamethrower runko + säiliö)
Volcano Cannon (Alkuperäinen muovinen Volcano Cannon + Tau Burstcannonin perä)
Tauaseet paransivat Warlordin ulkonäköä melko huimasti, sillä alkuperäisaseistus oli nykymittapuun mukaan vähintäänkin kömpelön näköistä. Lisäksi Tau-osia jää battlesuiteista melkoinen kasa yli, joten konversio ei vaadi mitään suuria uhrauksia.