Kevät
Tämähän oli aivan loistava tarina. Taiteellinen, jopa. Siinä oli sitä jotain. Kukapa sitä tosiaan tietää, mitä jumalat tekevät. Jos minä olisin jumala niin viettäisin ainakin päivän maan päällä kaupustelemassa mattoja ovelta ovelle. Lukisin mielelläni lisää huussin tulkintoja maailman menosta.
There is no saint
Without the sinner
Without the sinner
Aika ovela tulkinta. Ainakin omaperänen!
Konversio- ja sculptauspalveluja ota yhteyttä YV:llä
http://www.sotavasara.net/keskustelu/vi ... =4&t=95464
http://www.sotavasara.net/keskustelu/vi ... =4&t=95464
-
Hollo
- Sotavasaran WHFB-tarinamestari
- Viestit: 1154
- Liittynyt: Su 29.09.2002 23:39
- Paikkakunta: Helsinki
Kiitti kiitti. Katellaan katellaan, kyllä varmaan kirjotan toisen tämmösen Nightbringeristä ja Deceiveristä.Iron Christ kirjoitti:Tämähän oli aivan loistava tarina. Taiteellinen, jopa. Siinä oli sitä jotain. Kukapa sitä tosiaan tietää, mitä jumalat tekevät. Jos minä olisin jumala niin viettäisin ainakin päivän maan päällä kaupustelemassa mattoja ovelta ovelle. Lukisin mielelläni lisää huussin tulkintoja maailman menosta.
-
Asavarkull
- Viestit: 113
- Liittynyt: Ti 17.09.2002 14:16
-
Andromedus
- Viestit: 1968
- Liittynyt: Su 06.10.2002 19:57
- Paikkakunta: Savonlinna, Itäisten arojen linnake
Anteeksi, että epäilin. No, Dragonlance on fantasiakirja. Siinä oli erään magiaopettajan palvelijana ruma, kyttyräselkäinen, vanha ja tyhmä nainen.huussi kirjoitti:Ööh. En ole. Kukas se semmonen tyyppi dragon lancessa on?Teurastaja kirjoitti:Aivan ältsin kiva stoori.
Oletko kenties varastanut tuon "Marm"-nimen Dragonlancesta?
-
Andromedus
- Viestit: 1968
- Liittynyt: Su 06.10.2002 19:57
- Paikkakunta: Savonlinna, Itäisten arojen linnake